Skip to content

WITCHERY: Nightside

Az alapító Patrik Jensen gitáros a The Haunteddal párhuzamosan, amolyan hobbicsapat jelleggel futtatja a blackened heavy/speed/thrasher Witcheryt. Kezdetektől állandó társa a mókában a másik hathúros, Richard Corpse, kettőjük mellett pedig a skandináv underground szcéna színe-virága megfordult az eltelt két és fél évtized alatt. A csapat deklarált célja, hogy a tagok tinédzserkori kedvenceinek stílusjegyeit felhasználva kotyvasszanak működőképes saját dalokat, merítve ehhez az Accept/Priest iránytól kezdve a Motörheaden át egészen a Slayer, a Sodom és a Venom munkásságáig.

Karcos, horzsoló zene ez ráspolyos-rikácsolós énekkel, a riffekben azonban fel-feltünedeznek fogósabb-melodikusabb témák, vannak minimál dallamok és tapadósabb harmóniamenetek, a gitárszólók megformálásával pedig az old school heavy metal vonalig is simán visszanyúlnak. Nálam főleg az első két korong ütött be tőlük, amiknél már a címválasztással (Restless & Dead – 1998; Dead, Hot And Ready – 1999) is egyértelműen a fentieket erősítették. Egyébként egyes dalcímek és konkrét nótarészletek is rendre tartalmaznak jópofa visszakacsintásokat, teljesen szándékoltan.

Alapvetően a szórakozás és a szórakoztatás jegyében üzemel a brigád, nem kevés derűs nosztalgiával a fentebb leírt korszak klasszikusai iránt. Ez persze csak egy dolog, azonban szerencsére többnyire egész működőképes dalokat sikerül farigcsálniuk – az első két album szintjét ugyan azóta sem tudták megugorni, de azért a későbbi lemezeken is rendre van néhány kiugróan izmos momentum. A 2010-es Witchkrieg volt még erősebb ilyen tekintetben, a Nighside pedig nagyjából ugyanazt a szintet produkálja szűk 36 percben. Ami itt nagyon jó, az pl. a bőszen kalapáló Popecrusher, a szinte ultradallamos szólóval felvértezett Storm Of The Unborn meg a nyomasztósabb-obskúrusabb záró címadó. De a többi nóta is minimum korrekt.

Reálisan szemlélve mindez 7,5 pont lenne, azonban mivel ilyen opció nincs, valamerre kerekítenem kellett. Amiért pedig ezt végül felfelé tettem meg, abban oroszlánrésze van a De Mysteriis…-t – nyilván tudatosan – idéző, kriptahangulatú proto-horror frontborítónak. Hülyén hangzik az, hogy feelgood blackened metal? Mert a Witchery számomra ezt jelenti, a Nightside pedig ennek egy jól sikerült megtestesülése.

KERESÉS
Megjelent a februári
digitális különszám!
febr  |  dec  |  nov  |  okt  |  szept
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
  1. KILLSWITCH ENGAGE
    This Consequence
  2. DREAM THEATER
    Parasomnia
  3. TREMONTI
    The End Will Show Us How
  4. OBSCURA
    A Sonication
  5. THUNDERMOTHER
    Dirty Divine
  6. MARKO HIETALA
    Roses From The Deep
  7. LACUNA COIL
    Sleepless Empire
  8. PHOENIX RT
    Amit itt hagyunk
  9. DAWN OF SOLACE
    Affliction Vortex
  10. JINJER
    Duél
  11. SAOR
    Amidst the Ruins
  12. MANTAR
    Post Apocalyptic Depression
  13. DYNAZTY
    Game Of Faces
  14. MAJESTICA
    Power Train
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw