Skip to content

FABRICANT: Drudge To The Thicket

A death metalban nincs annyi lehetőség, mint a black metalban, de ha egy zenekar nem egy újabb stílusgyakorlatot akar legyártani, hanem van benne ihlet, kreativitás, Múzsa csókja stb., akkor e műfajban is van terep az alkotáshoz. A Fabricant nevű amerikai csapat debütalbuma, a Drudge To The Thicket hathatós érv az elmondottak alátámasztására.

A csapatnak volt egy korai szakasza pár demóval, de a 2019-es újrakezdés felgyorsította az eseményeket. Eljutottak az első rendes anyag kiadásához, ráadásul mindjárt egy komoly kiadónál. Ugyan nem minden arany, amit a Profound Lore kiad, a Drudge To The Thicket később sem válik majd a cég palettájának szégyenére. Ugyanis a fiatal csapat elképesztő dolgokat művel a lemezen. Komplex death metal a játék neve nagy általánosságban, de ez nem sokat jelent, mivel ilyet százezren művelnek világszerte, igaz, a zömük ki sem látszik a Death és a Suffocation ülepéből. Rájuk szót sem érdemes pazarolni, a Fabricant teljesen más mezőnyben indul.

Igen távoli, innen alig kimutatható kis pontként lehetne említeni az Atheist (Unquestionable Presence), vagy a korai Carcass nevét, ám amit a Fabricant művel, ahhoz képest az említettek egyszerű popdalokkal bíbelődtek. Az egyetlen albummal a nevét a death metal nagykönyvébe beírt finn Demilich már közelebb jár ahhoz, amit az amerikai trió bemutat, de a Drudge To The Thicket a finneknél is apróbb cafatokra szaggatja a death metalt, majd illeszti össze a darabjait  meghatározhatatlan szabályok szerint.

Valójában elég nehéz értelmezni mindazt, amit gitározás címen Troy Roberts bemutat az albumon, s ezt megtoldanám azzal, hogy leginkább a hangzás és Roberts hörgése azok a tényezők, amelyek révén a „death metal” címke rákerül a trióra. Roberts riffjei elvetemült, komplex, csavaros, jazzes témák, s amikor elveszik az összetett hangok pengetésében, ott nem könnyű követni. Szerencsére sűrűn akadnak valamivel fülbemászóbb(nak tűnő) riffek (pl. a Song Of Stillness eleje), diszharmóniák, és ezek segítik az anyag hallgatását. Természetesen ezek a relatíve könnyebben befogadható díszítések, dallamok is szürreális hangulattal bírnak. Maga a lemez teljes egészében szürreális. A hangszeres játék is, beleértve az őrült dob/basszus-produkciót.

A Fabricant albuma teljesen átszabja a death metalt, szinte felismerhetetlenné téve, de aki szeret elveszni a részletek miriádjában, itt kedvére mazsolázhat.

   

KERESÉS
Megjelent a februári
digitális különszám!
febr  |  dec  |  nov  |  okt  |  szept
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
  1. KILLSWITCH ENGAGE
    This Consequence
  2. DREAM THEATER
    Parasomnia
  3. TREMONTI
    The End Will Show Us How
  4. OBSCURA
    A Sonication
  5. THUNDERMOTHER
    Dirty Divine
  6. MARKO HIETALA
    Roses From The Deep
  7. LACUNA COIL
    Sleepless Empire
  8. PHOENIX RT
    Amit itt hagyunk
  9. DAWN OF SOLACE
    Affliction Vortex
  10. JINJER
    Duél
  11. SAOR
    Amidst the Ruins
  12. MANTAR
    Post Apocalyptic Depression
  13. DYNAZTY
    Game Of Faces
  14. MAJESTICA
    Power Train
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw