A Bordó Sárkány nem metalt játszik, bár ötödik albumukon is akad jó pár rockosabb, keményebb téma. De biztos vagyok benne, hogy számos folk metal rajongó tudja majd értékelni ezt a zenét, mert ha a hangszerek inkább a középkort idézik is, a tűz, a szenvedély sok dalban nagyon is rokona annak, amit pl. a Dalriadánál hallhatunk.
A csapat a középkori- ill. népzenékből merít, jó pár feldolgozást készítettek most is, de ebbe a vonalba illő saját szerzeményeik is vannak. Sőt, most talán több is, mint valaha. De amilyen tisztelettel, mégis frissen nyúlnak az évszázados szerzeményekhez, olyan ötletesek a hasonló stílusú saját dolgaik. A lemezt nyitó Az egri vármegye jó kis felvezető, azzal a szinte (jó értelemben) mulatós hegedűjátékával, a Hajdúvad című saját daluk meg nyomban megmutatja Sárkányék megannyi erősségét: már a cím is jelzi, hogy lesz itt középkori, harcias vonal, de kocsmás, vidám pillanatok is megjelennek, egyszóval fergeteges darab. A Csobán legény szinte progresszív rock a ritmus miatt, csak közben moldvai csángó népdal.
A Malac címéhez illőn vidám, játékos, ám van annál is „slágernek valóbb” dal, a nyomban utána következő Részben egész azzal a brutál fogós énekdallamával. A Bordó Sárkány című nóta mintegy A Lány és a Sárkány című korábbi nóta folytatása, középkori hangulattal, de csaknem punk-metalba váltó ritmusokkal is. A Trubadúr is gyöngyszem: ahogy a cím sejteti, szerelmes dal, sőt, kissé erotikus is, de a zenekar saját turnéélményeiből íródott Kettő21 is nagyon adja. Döbbenet, hogy a kajakra mai szöveg milyen jól illeszkedik a régizenéhez. De a már fel nem sorolt többi szám is adja.
A Bordó Sárkány roppant egyedi színfolt, nem csoda, hogy annyi külföldi koncertjük is volt már. Érdemes belefülelned.
https://www.facebook.com/bordosarkany
https://bordosarkany.hu/