Alig egy hónap múlva, szeptember 11-én érkezik az idén 25 éves Wall Of Sleep friss kiadványa, a ‘Monolith’, amelyről a múlt hónapban videoklippel megjelent ‘Nothing Remains’ után egy újabb dallal jelentkeztek.
A ‘Stabat Mater’ eredetileg a 2007-es ‘And Hell Followed With Him’ lemez záródalaként jelent meg, most pedig új köntösben debütál a H-Music Hungary YouTube csatornáján, valamint a streaming platformokon.
Streaming link:
https://bfan.link/wos-stabat-mater-2026
A kiadvány és a kapcsolódó merch előrendelhető a hivatalos zenekari shopból:
https://shop.hmusic.hu/eloado/wall-of-sleep
Wall Of Sleep – Monolith
(09/11 – H-Music Hungary)
1. Outsider
2. Abyss feat. Matláry Miklós
3. Nothing Remains
4. The Killing 25
5. When the Time Comes
6. Stabat Mater (2026-os újrafelvett verzió – bónusz)
7. Out in the Fields feat. Bob Macura (Gary Moore feldolgozás – bónusz)
A kiadvánnyal kapcsolatos további érdekesség, hogy két olyan dal is helyet kapott rajta, amelyben a Nevergreen alapító tagjai, Matláry Miklós és Bob Macura szerepelnek vendégként – előbbi az epikus, közel 10 perces hosszúságú Abyssben, utóbbi pedig Gary Moore klasszikus Out in the Fields című dalának feldolgozásában hallható, melyhez hamarosan egy videoklip is érkezik.

A zenekar az EP megjelenésének másnapján, szeptember 12-én az A38-on tartja 25 éves jubileumi koncertjét a Nevergreen társaságában, akik az idén 30 éves ‘Az éj szeme’ című albumukra építik a műsorukat, és akik nemrég szintén egy újravett klasszikussal jelentkeztek az 1996-os lemez ‘A harang értünk szól’ című dalára. Az este nyitóbandája az okkult doom metalos Devil Seed.
Előveteles jegyekek 6900 Ft-os áron áron az A38 oldalán:
https://www.a38.hu/hu/program/wall-of-sleep-jubileumi-lemezbemutato-nevergreen
Esemény:
https://www.facebook.com/events/2165214487576874

