Skip to content

TIMELESS FAIRYTALE: A Story To Tell

Kiadó: ViciSolum Productions / Írta: Schmidt Péter / Értékelés: 7

Henrik Brockmann énekes neve leginkább a feketeöves Royal Hunt-fanoknak lehet ismerős, ő volt hallható ugyanis a dán csapat első két albumán, még mielőtt a helyére 1995-ben érkezett DC Cooperrel a fronton a brigád nagyobb ismertségre tett volna szert. Később aztán felbukkant itt-ott még az arc (pl. Evil Masquerade), de nagyobb horderejű dolgok nem kötődnek azóta a nevéhez. Kiválása ellenére kapcsolata a Royal Hunt-táborral is rendeződött később, ennek legfőbb bizonyítéka, hogy az évtizedek során André Andersenék több albumán is hallhattuk háttérvokalistaként, vendégénekesként. Most pedig a tavaly megalakult Timeless Fairytale élén bukkant fel, ahol olasz és svéd muzsikusgárdával játszik neoklasszikus, melodikus hard rock/metal muzsikát… micsoda véletlen, épp a korai Royal Hunt nyomdokán! És nem csak amúgy megközelítőlegesen, ímmel-ámmal, többé-kevésbé abban a zenei és dallamvilágban, vagy hellyel-közzel olyasmi hangszereléssel – hanem minden ízében már-már röhejes módon ugyanúgy, tokkal-vonóval, minden kis nüansznyi fordulatával és megfejtésével, barokkos dallamfordulataival, női vokáljaival, satöbbi. Ha nem tudom, hogy ez egy új anyag, simán elhiszem, hogy e bő háromnegyed órányi muzsika még a Royal Hunt műhelyében íródott, csak aztán DC érkezése miatt a fiókba került és a feledés homályába veszett. (A borítókép még rímel is a Clown In The Mirror frontjára, khm…)

Joggal merülhet fel a kérdés, hogy ennek így, ilyen formában vajon mi értelme van – nos, ahogy sok más esetben, úgy az éremnek itt is két oldala van. Egyfelől az első két Royal Hunt-lemez birtokában kijelenthető, hogy mást-többet-újat nem nyújt a Timeless Fairytale azokhoz képest, sem zeneileg, sem hangulatában, sem bármilyen más szempontból. Ez a dolog egyik része.

Másfelől viszont ha tekintetbe vesszük, hogy közben a Royal Hunt zenéje nagyszabásúbb, grandiózusabb lett, ez az album meg a maga módján a korai, még szikárabb hangzású éra újraélesztésének tekinthető, akkor azért mégiscsak van ráció a dologban. Pláne, hogy maguk a dalok tényleg tök jók, egyikükre sem tudom azt mondani, hogy gyengébb színvonalú lenne a Land Of Broken Hearts vagy a Clown In The Mirror szerzeményeinél. Csak hát ugye az egy három évtizeddel ezelőtti sztori volt, most meg 2024 van…

A pontszámom is ennek a kettősségnek köszönhetően lett annyi, amennyi, mert e háttértények ismerete nélkül, önmagában a lemezanyag egy erős nyolcast is simán megérne. Brockmann hangja teljesen rendben van, mit sem kopott az eltelt évtizedek alatt – néhol bennem Klaus Meine neve is feldereng itt-ott a hallatán, és ezt most dicsérőleg mondom. A méltóságteljesen hömpölygő címadó darab, a harapósabb-riffelősebb The Best Part Of Your Life vagy a remek refrénnel ékesített Trust Your Heart nálam az album legerősebb pontjai, de igazából egy különösebb megingások nélküli, jól működő, kompakt egész az A Story To Tell. Kíváncsi vagyok, viszik-e tovább ezt a koncepciót, lesz-e vajon folytatás.

KERESÉS
MEGJELENT AZ OKTÓBERI
digitális KÜLÖNSZÁM!
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
SZERKESZTŐSÉGI KEDVENCEK
Cselőtei László
Cselőtei László
CSELŐTEI LÁSZLÓ
vezető szerkesztő
  1. IMPELLITTERI
    Out Of My Mind (Heavy Metal)
  2. AT NIGHT I FLY
    The Sacrificial Lamb
  3. FLOTSAM AND JETSAM
    Burned My Bridges
  4. TONY IOMMI
    Deified (instrumentális)
  5. TEXAS HIPPIE COALITION
    Gunsmoke
Zubor Olly - 300p
Zubor Olly - 300p
Zubor OLLY
online szerkesztő
  1. WOLFHEART
    Draconian Darkness
  2. THE BLACK DAHLIA MURDER
    Servitude
  3. NILE
    The Underworld Awaits Us All
  4. UNTO OTHERS
    Never, Neverland
  5. MIMI BARKS
    This Is Doom Trap
Posta Janos 24 - 300p
Posta Janos 24 - 300p
posta jános
szerkesztő
  1. GAEREA
    Coma
  2. VOLA
    Friend Of A Phantom
  3. IOTUNN
    Kinship
  4. SOLSTAFIR
    Hin helga kvoel
  5. C.A.F.B.
    Subkontakt
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw