A mesterséges intelligencia elképesztően sok mindenre használható. Komponálhatunk a segítségével zenét, videókat készíthetünk állóképből, de a szövegek megalkotásában is kitűnő segéderő. Sőt, most már ott tartunk, hogy akár programkódok megírására is befoghatjuk.
Az első lépéseket nekünk kell megtenni
Vannak dolgok, amiket egyelőre még nem bízhatunk robotokra. Aki szeretne egy weboldalt, annak mindenképpen el kell végeznie néhány teendőt, mielőtt a mesterséges intelligenciában rejlő lehetőségeket kiaknázhatná.
Először is vásárolni kell egy tárhelyet, valamint egy domainnevet. Érdemes egy megbízható szolgáltató mellett dönteni, a Sybell tárhelyei ebből a szempontból tökéletes választásnak bizonyulnak. Ugyanitt domainnevet is lehet vásárolni, a felhasználóbarát vezérlőpanelből pedig egy kattintással lehet telepíteni a WordPresst.
A tartalom előállításánál már használhatjuk a mesterséges intelligenciát
Ha szeretnénk tartalommal megtölteni a honlapunkat, akkor néhány oldalnyi szöveget biztosan kell majd írnunk még egy kisebb bemutatkozó oldal esetén is. A ChatGPT-től kérhetünk tippeket, hogy mit tartalmazzanak az egyes oldalak. Még egy vázlat elkészítésére is használhatjuk, sőt, magyarázatokat is képes fűzni az egyes oldalak tartalmi elvárásaihoz.
Inspirációkhoz nagyon hatékonyan lehet használni a ChatGPT-t. Ha kell egy jó szlogen, akkor akár többet is generáltathatunk vele némi input alapján, ezekből pedig kiválaszthatjuk a legszimpatikusabbat. CTA gombok feliratozásában is rendkívül ügyes az MI.
Ma már nem csak szöveget tud írni a ChatGPT
Cikkek és blogposztok írása mellett más téren is nagyon hasznos a ChatGPT. Komplett programkódokat is meg tudunk vele írattatni, például szkripteket vagy CSS kódot.
Mivel a technológia még nem eléggé kiforrott, így előfordulhatnak apróbb bökkenők. Megesik, hogy egy szkript írása közben félúton megakad az MI. Ilyenkor meg lehet kérni, hogy folytassa ott, ahol abbahagyta. Igen gyakran már ez eredményre vezet. Ha esetleg mégsem, akkor megoldást jelenthet a válasz újragenerálása, vagy egy új chat indítása.
Nem csak modoros, mesterkélt szövegek írására alkalmas a ChatGPT
Sokan azért ódzkodnak attól, hogy a mesterséges intelligenciával szöveget írassanak, mert igen gyakran a végeredmény meglehetősen mesterkéltnek tűnik. Magyarán szólva érződik, hogy nem ember írta.
A ChatGPT legújabb verziói esetén azonban már lehetőség van arra, hogy megadjunk fókusz kulcsszavakat, meghatározzuk, hogy ki a célközönség, valamint azt, hogy milyen hosszú legyen a szöveg. Sőt, még arra is van mód, hogy megadjuk, milyen hangnemű legyen a szöveg, például barátságos vagy hivatalos.
Természetesen nem árt alaposan átnézni a mesterséges intelligencia által generált szövegeket, és ha szükséges, akkor korrektúrázni. Összességében sok időt meg lehet spórolni a használatával, ha ügyesen alkalmazzuk.