Skip to content

GREEN LUNG – Az élők és holtak vonatán

A stoner/doom vonalas londoni Green Lung egy új kislemezt adott ki Necropolitan Line címmel. A szerzemény a formáció negyedik stúdióalbumát, a Necropolitan-t megelőzendően került bemutatásra. A komplett hanghordozó szeptember 11-én fog megjelenni a Nuclear Blast gondozásában.

„Létezhet-e megfelelőbb téma egy Green Lung-dalhoz, mint a Necropolis Railway, egy valódi vasútvonal, amelyen a 19. század végén holttesteket és gyászolókat szállítottak Londonban? – tette fel a kérdést Tom Templar, a zenekar énekese. – Adjunk hozzá némi ihletet a londoni metróban játszódó, 1972-es sokkoló alkotásból, a Death Line-ból; egy őrült neoklasszikus orgona–gitár párbajból, amely Richie Blackmore-t és Jon Lordot idézi fel a legjobb formájukban, amikor az ujjaik már hólyagosak lettek a gyors játéktól; valamint a Lung eddigi rekordját jelentő 180 BPM-et – és máris megkapjuk a negyedik albumunk második kislemezét. Alig várjuk, hogy a csütörtöki, manchesteri Acid Bath-bulin első alkalommal élőben is előadhassuk ezt a dalt. Vigyázat, az ajtók záródnak!”

GREEN LUNG – Necropolitan
(09/11 – Nuclear Blast)

1. Open the Hellmouth
2. Dance to the Grave
3. Black Magick Radio
4. Necropolitan Line
5. Evil in This House
6. Together in Death
7. Ozymandias
8. Alostrael (Be My Babalon)
9. To the Gallows Born

https://greenlung.bandcamp.com