Első hallásra teljesen hülyének tűnt e banda neve. Aztán, mivel legalább ezerszer hallottam egy-két hónap leforgása alatt, hozzászoktam. Sőt, amikor az ötletes Gorky Park emblémát megpillantottam, egyenesen szimpatikus lett a csapat.
Dortmundban még a nyáron figyelmes lettem a főszerkesztő szobájából kiszűrődő hangokra. Egy férfikórus fülbemászó dallamot énekelt. Oroszos jellegéből arra lehetett következtetni, ez valami SZU-beli banda. Aztán jött az augusztusi moszkvai fesztivál és a dallam összekapcsolódott a Gorky Park nevével. A nevezetes dallam a lemez nyitó nótájának, a Bangnek fő motívuma. Kifejezetten koncertre való, közönségénekeltető.
A lemez többi száma is dallamos, megjegyezhető fajta. Ám az album, sőt a zenekar mögött rejlő koncepció kissé mesterkéltté, giccsesség teszi a muzsikát is. Még akkor is, ha a felvételnél az ügyetlenkedő, rutintalan orosz muzsikusokat a világ legjobbjaiból álló gárda segítette. Bruce Fairbairn, Jon Bon Jovi és Richie Sambora ült a keverőpultnál, sőt két utóbbi még a zeneszerzésben is részt vett. A Peace in Our Time nem hiába szól úgy, mintha a New Jersey lemezről maradt volna le. Egyébként éppen az eladhatóság növelése miatt a gitárok annyira háttérbe kerültek, hogy csak fülelve hallani őket. Csupán a szólók érdemelnek említést. Ezeket Alexei Belov adja elő balalajka alakú Kramer-hangszeren. A fiú kivételesen tehetséges. Ezért is vették be ebbe a mesterségesen létrehozott zenekarba.
Nikolaj Noskov hangja whiskyn…. bocsánat vodkán edződött és a lemezen ércesen, kissé fátyolosan szólal meg. Kár, hogy koncerten csalódást okozott. A lemez erősségei még a Try to Find Me című lírai dal az AOR-hatású Sometimes at Night, a My Generation című Who-átdolgozás és a korongot lezáró Danger.
Ha a szirupos mondanivaló kiötlése helyett egy picit jobban figyelnek a zene keményítésére, ez a lemez 9 pontra is igényt tarthatna. Így csak 7-re.
x
Kedves Olvasónk! A Petőfi Kulturális Ügynökség támogatásával dolgozzuk fel az első (még Metal Hammer Hungarica, majd Új Metal Hammer H néven kiadott) évfolyamokat, amelyek ma már szinte kivétel nélkül elérhetetlenek papír formátumban. Akár nosztalgiából olvasod, akár információgyűjtés céljából, reméljük neked is legalább annyi örömet okoznak ezek az archív anyagok, mint nekünk. Jó szórakozást!
METAL HAMMER HUNGARICA No. 7 (1989/7) – TARTALOM
HAVI METAL – Év végi összegzés
BON JOVI – Szelíd motoros
KING DIAMOND – A mi kis karácsonyi ajándékunk
SÚGD MEG NEKÜNK – Az örökké terjeszkedő rovat
FORRÓ DRÓT – Botrány botrány hátán
TÜZESVÍZ – Második otthonunk a mulató
HANGPRÓBA – Közepes eresztés
SOKKOLÓ KORONGOK – SDI, Darkness, FM, Gorky Park stb.
NASTY SAVAGE – Ronnie lomtalanít
GUNS N’ ROSES – Forradalom az USA-ban?
PA – A koncerterősítés anatómiája
LA GUNS – Hollywood tűz alatt
SODOM – ‘Intellektuális metal’
VAIN – US Davy
GANG GREEN – „Sörivó vagyok”
SZPONZORÁLÁS – Pénz a zenéléshez
ÉLŐ FÉM – Mindenhol Marilyn
VIDEOVÍZIÓ – Hard ‘n’ Heavy, de még nem annyira!
FORDÍTÁS – Sweet Slash o’mine
DEMONSTRÁCIÓ – Az utánpótlás-válogatott
GITÁRMÁNIA – A rovatok rovata
SZEKERES TAMÁS – A gitár mániákusa
AEROSMITH – Mi az a dulcimer?
SAJÁT SZAVAIVAL – BONFIRE – Claus kiönti a lelkét
RAGE – Peavey titkai
MSG – De hová tűnt Michael úr?
ANVIL – Múltunk és jelenünk
Régi lapszámaink digitális kiadását keresd a laptapir.hu rendszerében!
https://laptapir.hu/magazinok/hammerworld
A honlapon ezen a címkén keresztül éred el a kapcsolódó bejegyzéseket:
http://hammerworld.hu/tag/hw007/
SÚGD MEG NEKÜNK! – A magazinnal kapcsolatos véleményedet írd meg az mhh@hammerworld.hu e-mail címre!
TÁMOGATÓI CSOMAGOK – https://hammerworld.hu/gyujtoi-kiadas/