Skip to content

UNEARTH: The Wretched; The Ruinous

Személyes és objektív szempontból szintúgy szükségét éreztem írni a legújabb Unearth albumról. A Hammerben megjelent legelső kritikáim egyike a csapat egy korábbi lemezéről szólt, ezen felül pedig határozottan érdemes figyelmet fordítani erre az anyagra.

Az idén alapításának 25. évfordulóját ünneplő horda a metalcore első hullámának egyik alapzenekara, a Darkest Hour, a Killswitch Engage és egy maréknyi kivételes zenekar mellett megkerülhetetlen hivatkozási pontnak számítanak. Utóbbi néhány lemezük (számomra) kissé halványult formában mutatta őket, ám jelen dobásuk komoly elégedettséget válthat ki a rajongókból, egyúttal akár javíthat a státuszukon szélesebb metálos körökben.

A dalcsokor erejének kulcsa úgy gondolom, abban rejlik, hogy a zenekar a dalszerzés során kiemelt figyelmet fordított a változatosságra, nemcsak a korábban megszokott módon a riffek és a mázsás/pörgős ritmusok, de a gitár- és énekdallamok terén is, valamint a dobmunka szintúgy a korábbiakban megszokottnál tágabb szélsőségekkel operál – a 15 év kihagyás után visszatért Mike Justiannek köszönhetően. Buz McGrath és az új arc Peter Layman máskor megvaduló hathúrosai nem egyszer torzítás mentesre szelídülnek, a metalcore nagykönyve szerint üvöltő Trevor Phipps pedig olykor már-már deathcore/black metal(?!) hangszálgyilkolásig merészkedik, nagyon jól eltalált pillanatokban és mértékben.

Fenti gondosság és kifinomultság jól megmutatkozik többek között a féktelen lendülettel és húzással tomboló lemez hol bólogatós, hol galoppozós címadójában, a legfrissebbnek hatók közül való, személyes kedvenc Mother Betrayalben, a legcsépelősebbek közül való Dawn Of The Militantben – benne egy különösen súlyos breakdownnal –, az okkal népszerű, dallamkirály Into The Abyss-ben és a göteborgi és slayeres hatásokat villantó Theaters Of Warban.

Korántsem érdemes leírni az Uneartht, ez a 37 perces korong jól prezentálja, jócskán van még bennük energia és kreativitás.

KERESÉS
MEGJELENT A DECEMBERI
DIGITÁLIS KÜLÖNSZÁM!
DIGITÁLIS KÜLÖNSZÁMOK
dec  |  nov  |  okt  |  szept
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
SZERKESZTŐSÉGI KEDVENCEK
Cselőtei László
Cselőtei László
vezető szerkesztő
  1. POKOLGÉP
    Vissza sose nézz
  2. ROAD
    Az utolsó rapszódia
  3. MARILYN MANSON
    One Assasination Under God
  4. AVATARIUM
    Between You god The Deveil and The Dead
  5. VOIDFALLEN
    The Rituals of Resilience
Zubor Olly - 300p
Zubor Olly - 300p
online szerkesztő
  1. GAEREA
    Coma
  2. THE BROWNING
    Omni
  3. TRIBULATION
    Sub Rosa In Aeternum
  4. IOTUNN
    Kinship
  5. VOLA
    Friend Of A Phantom
Posta Janos 24 - 300p
Posta Janos 24 - 300p
szerkesztő
  1. YESTERDAZE
    Don't Bother (dal)
  2. PAPA ROACH
    The Ending (dal)
  3. SEVEN HOURS AFTER VIOLET
    Float (dal)
  4. POPPY
    Have You Had Enough (dal)
  5. AKELA
    Fáklyával a Pokolban (dal)
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw