Skip to content

THE TALE UNTOLD: Counterculture

Kiadó: THE TALE UNTOLD / Írta: ZUBOR OLLY / 6

A 2016-ban Omahában alakult formáció két EP-t követően idén novemberben adta ki bemutatkozó nagylemezét. A játék neve leginkább modern metal lehetne, igaz, összességében rendkívül kemény feladat egyetlen skatulyába beilleszteni a soraiban két leányzót és három srácot felvonultató formációt.

A zenekar hivatalos weboldalán maguk a tagok is bevallják, hogy a poszthardcore-ból és a djentből ugyanúgy merítenek inspirációt, mint a hard rockból. Igaz, a lemez hallatán én gyorsan hozzátenném, hogy valószínűleg ez a műfaji felsorolás messze nem teljes.

Persze, a sokszínűségre való törekedés, a zenei határok totális figyelmen kívül hatása ma már nem számít egetverő bűnnek. Így a Counterculture folyamatos hullámzásával, hangulati ingadozásával nekem sincs különösebb problémám. Ami inkább zavar, hogy a nagy kalandozások közepette mintha a legfontosabb dologról feledkeznének meg az omahaiak: a vezérfonal kialakításáról.

Nyilván megvan annak a bája, ahogyan Eliss Hall extrém módon vokalizál a mikrofon mögött. Még akkor is, ha a színtér azért jócskán felvonultat nála erősebb torkú hölgyeket is. És az is különleges, hogy a másik leányzó, Ashlee Boyce a dobok mögött tüsténkedik serényen. Ám, mintha ezzel le is tudnák az igazán spéci dolgok felvonultatását a zenekar tagjai.

Még a szép számmal előforduló tiszta énektémák ellenére sem tudnék egyetlen olyan emlékezetes dallamot említeni, ami az átlag fölé emelné az albumot – vagy annak legalább egyetlen szerzeményét. Amolyan biztonsági játék zajlik itt, erős megszólalás, de a közepes szintet még véletlenül sem meghaladó témahalmozás kíséretében. Mintha az a bizonyos inspirációmerítés csak a műfaji sajátosságokra korlátozódna, miközben a komponálási készségre egyáltalán nem lenne hatással.

Mondhatni, a poszthardcore, a djent és a hardcore tankönyveit hallhatóan tényleg átlapozta a banda, de azon felül, ami a papírra van vetve, nem tud mást hozzátenni a tanultakhoz. Erre a legjobb példa éppen a Paper című szerzemény, amelynek vezérdallamából egy egészen fogós téma is kerekedhetett volna, de a vége úgy össze van csapva, ami már-már fájó érzetet kelthet a hallgatók számára.

Én azt mondom, hogy legközelebb kicsit kevesebb energiát kellene fektetni a tagok által kedvelt stílusok mindegyikének megpendítésére, és jóval többet a dalok megkomponálására. De az is lehet, hogy egy nagynevű producer is csodát tudna tenni a formációval. Már ha a modern metalos műfajnak egyáltalán szüksége van még egy „határtalanul muzsikáló” csajos alakulatra…

KERESÉS
MEGJELENT A DECEMBERI
DIGITÁLIS KÜLÖNSZÁM!
DIGITÁLIS KÜLÖNSZÁMOK
dec  |  nov  |  okt  |  szept
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
SZERKESZTŐSÉGI KEDVENCEK
Cselőtei László
Cselőtei László
vezető szerkesztő
  1. POKOLGÉP
    Vissza sose nézz
  2. ROAD
    Az utolsó rapszódia
  3. MARILYN MANSON
    One Assasination Under God
  4. AVATARIUM
    Between You god The Deveil and The Dead
  5. VOIDFALLEN
    The Rituals of Resilience
Zubor Olly - 300p
Zubor Olly - 300p
online szerkesztő
  1. GAEREA
    Coma
  2. THE BROWNING
    Omni
  3. TRIBULATION
    Sub Rosa In Aeternum
  4. IOTUNN
    Kinship
  5. VOLA
    Friend Of A Phantom
Posta Janos 24 - 300p
Posta Janos 24 - 300p
szerkesztő
  1. MARILYN MANSON
    One Assassination Under God
  2. THE OLD DEAD TREE
    Second Thoughts
  3. KATI RÁN
    Sála
  4. ROAD
    Az utolsó rapszódia
  5. OBITUARYY
    Slowly We Rot
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw