Skip to content

THE AMITY AFFLICTION – Joel Birch emlékei

A metalcore vonalas ausztrál The Amity Affliction bemutatta vadonatúj dalát, az All That I Remember-t, amelyhez videóklip is készült. Ez az első alkalom, hogy a zenekarban az ex-Kingdom of Giants-os Jonny Reeves is hallható énekesként. Ahren Stringer vitatott körülmények között történt távozását követően Jonny vette át a tiszta énekes és basszusgitáros szerepét a bandában, ezzel egy új korszakot nyitva a The Amity Affliction számára.

„Anyám csak a bántalmazást és az elszigeteltséget ismerte, még a halálakor is, amikor a saját gyermekeit kizárta az életéből. Úgy halt meg, ahogy élt: paranoiásan és egyedül” – mondta Joel Birch, a banda vezető énekese.

„Ez a dal emlékeztet arra, hogyan uszított minket folyton egymás ellen. Annyira, hogy úgy érzem, a testvéreimmel csak azután kezdhettünk igazán közelebb kerülni egymáshoz, miután ő már nem volt velünk. Gyerekként nem láttam át, nem értettem a manipulációt, csak évekkel később, miután óceánokat átszelve végre levegőhöz jutottam” – tette hozzá az énekes lánytestvére, Chanel.

„Anyánk újra és újra megmutatta nekünk, hogy mindig saját magát helyezi előtérbe, és élete fájdalmait használja fel mentségként önző döntéseire, miközben mi magunkra voltunk utalva, hogy boldoguljunk, ahogy tudunk” – emlékezett vissza Joel fiútestvére, Beau.