Wasting Space címmel megjelent és végig is hallgatható a Sungazers nevű poszt-progresszív, zenei-összművészeti projekt második albuma.
„A posztmodern társadalom elszemélytelenítő mechanizmusairól szól a Sungazers új lemeze. Névtelen, arctalan algoritmusok, az ember árucikké válása és az egyre növekvő általános félelemérzet jellemzi a mindennapjainkat, valamint ihlette a szegedi poszt-progresszív projekt második nagylemezét is.”
www.facebook.com/sungazersofficial
„A Sungazers projektet Géczi Gergő (Naked Szesz, Pixel Cranes) alapította Szegeden, még 2014-ben. 2016 februárjában jelent meg a debütáló nagylemez, az Eye Can’t Act, majd 2017 szeptemberében jött a Narrow Lungs című kislemez, amely egy 9 fejezetes novellát az Objects-et dolgozta fel. A megjelenést követően egy élő csapat is alakult Pohl Judit énekesnővel, Fazekas Máté basszusgitárossal és Tokár Zoltán dobossal.
2019 szeptemberében jelent meg az első magyar nyelvű anyag, a Nosztalgiaország kislemez.
Gergő jelenleg Németországban, Münchenben tevékenykedik, itt öltött végleges formát a második nagylemez, a Wasting Space.”
SUNGAZERS – Wasting Space (a 2020-as album)
SUNGAZERS – Wasting Space album – Spotify
A csillapíthatatlan és túlcsorduló információáradatot eleveníti meg a Send Nudes dalhoz készült groteszk videoklip, amely a lemezzel együtt jelent meg.
SUNGAZERS – Send Nudes (a 2020-as Wasting Space albumhoz)
‘Nem is olyan rég elég elterjedt volt az a mém, hogy a különböző social-media site-okra milyen különböző, tipikus képeket tesznek fel az emberek. Úgy gondolom ebben testesül meg igazán, hogyan válik az ember is árucikké, és ami a legijesztőbb, hogy önszántából, önként és dalolva. Az a tapasztalatom, hogy egyre inkább egy virtuális profillal azonosítjuk magunkat, ami valójában nem létezik és így üresít ki minket is.’
A lemezhez tartozik két másik videoklip is, amik már elérhetőek, illetve idén érkezik még további 4 zenés videó. A Limb Street című dalhoz a Special Providence-ből ismert dobos Markó Ádám készített egy playtrought-t, ami itt érhető el:
A Wasting Space meghallgatható a nagyobb streaming oldalakon, illetve limitált kiadásban digipakként is elérhető egy 16 oldalas booklettel: Bandcamp
SUNGAZERS – What Matters (a 2020-as Wasting Space album előzeteseként)
Edgar Allan Poe-tól Hamvas Béláig
„A What Matters képi világát Edgar Allan Poe novellája, A Vörös Halál Álarca ihlette, a tartalom pedig Hamvas Béla antikrisztus koncepcióját boncolgatja. Mindkét megközelítés társadalmunk alap problémájára, az elszemélytelenedésre fordítja a figyelmet. A közösségi média profil mögül leskelődő személytelen, a túlcsorduló individualizmusban elvesztett lélek és a megfoghatatlan tárgya a félelemnek, ami miatt soha nem látott mértékben depressziós a mostani 20-30 éves korosztály, mind témája a dalnak és a klipnek.
A bővített változat a Hamvas Béla idézettel világosabbá teszi az értelmezést:
„Mindig személyes élményekből dolgozom, de szeretem ha a végeredményt egy globális témával is párhuzamba lehet vonni. Így volt ez a What Matters dallal is, amely elsődleges értelmezésben egy kapcsolatot lezáró búcsúlevél, viszont a sorok között önmagunk elvesztéséről olvashatunk.”
A maszk és jelmez design Rédei Emese grafikus -képzőművész érdeme, a klipet pedig Gergővel közösen rendezték és forgatták.
A Hangfoglaló Program és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával.