„Az utazás folytatódik, de ma teljesen új irányt vesz. Hihetetlen energiával dolgoztunk azon, hogy valami titokzatosat, merészet és a korábbi munkáinktól teljesen eltérőt hozzunk létre. Most végre készen állunk arra, hogy bemutassuk ennek az új útnak az első ízelítőjét.”
Ezekkel a sorokkal harangozta be most megjelenő Run Away című kislemezdalát a Souls of Diotima nevezetű olasz prog/power metal zenekar. A szerzemény az Arcade albumról származik, amely október 2-án kerül kiadásra a Diotima Recordsnak köszönhetően.
„Ahogy az elmúlt néhány hónapban már utaltunk rá, az Arcade egy új korszak kezdetét jelenti. Úgy döntöttünk, hogy egy egyértelmű irányváltásra vállalkozunk egy olyan zenei evolúció kíséretében, amelyet minden apró részletében fejleszteni és finomítani akartunk. Ennek az átalakulásnak a valódi természete még egy kicsit titokban marad… mindaddig, amíg a zene magáért nem beszél. Hogy valóra válthassuk ezen új elképzelésünket, Svédországba utaztunk, Kungälvbe, a legendás Bohus stúdióba, ahol az albumot teljes mértékben Oscar Nilsson, Thomas ’Plec’ Johansson és Mikko Viitala producerálták. Az Arcade vizuális arculata is legalább ennyire erőteljes. És immáron a dallistával együtt végre bemutathatjuk a Rhett Padersoo által készített borítót is.”
SOULS OF DIOTIMA – Arcade
(10/02 – Diotima Records)
1. Warning!
2. Revenge
3. Deadline
4. Black Rose
5. Run Away
6. Time Is a Flame
7. A Child
8. Senza rancore
9. Head Up, Guard Up
10. Cage
11. Nocturnal Vibe
