A Live at the S.E.R.P.E.N.T. Festival című albummal Slash előtérbe helyezi blues-os zenei gyökereit és a stílus iránt érzett szeretetét. A teljes gázzal előadott koncertalbum és -film megörökíti a 2024. július 17-én a coloradói Mission Ballroomban tartott lenyűgöző fellépését. A S.E.R.P.E.N.T. Festival keretében turnézó Slash és a Slash’s Blues Ball névre keresztelt félelmetes együttes kemény, lélekemelő műsorral tiszteleg a rock és a blues legendái előtt.
A zenekarban Slash szóló- és ritmusgitáron játszik, mellette pedig Teddy „ZigZag” Andreadis (billentyűs hangszerek, harmonika, ének), Tash Neal (ritmusgitár, ének), Johnny Griparic (basszusgitár, háttérének) és Michael Jerome (dob) segítenek a zenei élmény teljessé tételében.
Ők együtt játszanak végig egy lenyűgöző blues- és rockklasszikusokból álló repertoárt, tisztelegve olyan ikonok előtt, mint Bukka White, Howlin’ Wolf, Booker T. & the MG’s, a Fleetwood Mac, Freddie King, The Temptations, T-Bone Walker, Hoyt Axton, Robert Johnson, The Jimi Hendrix Experience, Bob Dylan és Elmore James.

A szettben szerepelnek a Parchman Farm Blues, a Killing Floor, a Born Under a Bad Sign, az Oh Well, a Big Legged Woman és a Key to the Highway perzselő feldolgozásai, majd a Papa Was a Rolling Stone lassú, lüktető groove-ja, a Stormy Monday füstös soulja és a The Pusher kemény ütése. Slash egy vadonatúj, eredeti dalt is bemutat, a Metal Chestnut-ot, mielőtt belevetné magát a Crossroads-ba és a Stone Free izzó feldolgozásába. A ráadásban a It Takes a Lot to Laugh, It Takes a Train to Cry és a Shake Your Money Maker csendülnek fel.
Az őszinte, kulisszák mögötti interjúk során Slash elmélkedik a blueshoz fűződő mély személyes kapcsolatáról, megosztva a dalok hátterében álló történeteket, és lerója tiszteletét az utat egyengető művészek előtt. A Slash’s Blues Ball úgy adja át a blues-t, ahogy azt kell: hangosan, élettel teli módon és veszedelmesen.
A többféle formátumban november 7-én megjelenő Live at the S.E.R.P.E.N.T. Festival album első kislemeze, az Of Well (Live) már meg is jelent. Slash a Fleetwood Mac klasszikusát veszi a kezébe, és lenyűgöző koncertélménnyé alakítja át. Peter Green blues gyökereit idézve, miközben saját jellegzetes erejét is szabadjára engedi, Slash olyan előadást nyújt, amely egyszerre időtlen és vadítóan életteli. Ez egy tökéletes kislemez a hamarosan érkező Live at the S.E.R.P.E.N.T. Festival koncertalbumhoz.
SLASH – Live at the S.E.R.P.E.N.T. Festival (11/07)
1. Intro
2. Parchman Farm Blues
3. Killing Floor
4. Born Under a Bad Sign
5. Oh Well
6. Big Legged Woman
7. Key to the Highway
8. Papa Was a Rollin’ Stone
9. Stormy Monday
10. The Pusher
11. Metal Chestnut
12. Crossroads
13. Stone Free
14. It Takes a Lot to Laugh, It Takes a Train to Cry
15. Shake Your Money Maker
