Skip to content

KIEMELT

Tavaly októberben jelent meg az epikus folk metal színtér egyik legmarkánsabb szereplőjeként ismert finn Ensiferum kilencedik stúdióalbuma, a bődületes viking himnuszokkal teletömött, rendkívül hangulatos Winter Storm. A nemrég lezajlott Paganfest turné budapesti állomásán kértük fel a zenekar szövegíróját, Sami Hinkka basszusgitárost egy tartalmas beszélgetésre.
Tavaly októberben jelent meg az epikus folk metal színtér egyik legmarkánsabb szereplőjeként ismert finn Ensiferum kilencedik stúdióalbuma, a bődületes viking himnuszokkal teletömött, rendkívül hangulatos Winter Storm. A nemrég lezajlott Paganfest turné budapesti állomásán kértük fel a zenekar szövegíróját, Sami Hinkka basszusgitárost egy tartalmas beszélgetésre.
Február 7-én jelent meg a Dream Theater új nagylemeze, amin ismét Mike Portnoy dobolása hallható. A megjelenés előtti nap az interjút egyébként viszonylag ritkán adó basszusgitárossal, John Myunggal ültünk le beszélgetni.
Február 7-én jelent meg a Dream Theater új nagylemeze, amin ismét Mike Portnoy dobolása hallható. A megjelenés előtti nap az interjút egyébként viszonylag ritkán adó basszusgitárossal, John Myunggal ültünk le beszélgetni.
Az Ossian kétségtelenül Magyarország egyik vezető heavy metal bandája. '86-ban sok hasonló csapattal együtt szinte a nulláról indultak. Ma már, mint sokat tapasztalt profik, biztos kézzel tartják a gyeplőt. Negyedik, most megjelenő lemezük, az Ítéletnap jól bizonyítja ezt.
Az Ossian kétségtelenül Magyarország egyik vezető heavy metal bandája. '86-ban sok hasonló csapattal együtt szinte a nulláról indultak. Ma már, mint sokat tapasztalt profik, biztos kézzel tartják a gyeplőt. Negyedik, most megjelenő lemezük, az Ítéletnap jól bizonyítja ezt.
Egy jobban sikerült megszólalással a zenekart kb. bármikor újból szívesen megnézném, ez nem is kérdéses. Remélem, újabb 11 évet erre már nem kell várni.
Egy jobban sikerült megszólalással a zenekart kb. bármikor újból szívesen megnézném, ez nem is kérdéses. Remélem, újabb 11 évet erre már nem kell várni.
Ahogy arra nagyjából számítottam is, élőben a zakatolósabb hangzásnak köszönhetően a Sub Rosa dalai azért egész jól passzoltak a műsor többi részéhez. A lemez nálam továbbra is 7 pont, ebben nincs változás, de ez a koncert és ez a produkció ettől még teljesen rendben volt.
Ahogy arra nagyjából számítottam is, élőben a zakatolósabb hangzásnak köszönhetően a Sub Rosa dalai azért egész jól passzoltak a műsor többi részéhez. A lemez nálam továbbra is 7 pont, ebben nincs változás, de ez a koncert és ez a produkció ettől még teljesen rendben volt.
Mit mondjunk az ún. Queensryche-ról? Pláne, hogy ez a turné kimondottan a debüt EP-re és a The Warning albumra, bő negyvenéves cuccokra koncentrált? Nosztalgiahakni, nem? Hát csak két eredeti tag van itt, s nem is a meghatározó arcok. Aztán ahogy haladt előre a koncert, annyi érzelem szabadult fel, hogy megváltozott a véleményem.
Mit mondjunk az ún. Queensryche-ról? Pláne, hogy ez a turné kimondottan a debüt EP-re és a The Warning albumra, bő negyvenéves cuccokra koncentrált? Nosztalgiahakni, nem? Hát csak két eredeti tag van itt, s nem is a meghatározó arcok. Aztán ahogy haladt előre a koncert, annyi érzelem szabadult fel, hogy megváltozott a véleményem.
A fullos Wheels Of Steel szett egyenesen parádés volt, de úgy en bloc is remek koncertet adott a Saxon, soha rosszabbat. Nagy kár, hogy Magyarország kimaradt ebből a turnéból...
A fullos Wheels Of Steel szett egyenesen parádés volt, de úgy en bloc is remek koncertet adott a Saxon, soha rosszabbat. Nagy kár, hogy Magyarország kimaradt ebből a turnéból...
Amikor nemrég a Christian Epidemic szétesett, elég nehezen állt össze a fejemben, miért és hogy fog ez továbbmenni. Később láttam, hogy megalakul a Ragály, és persze a CE is megy tovább, úgyhogy kíváncsian figyeltem a fejleményeket. Tavaly év végén aztán meg is jelent a Ragály első lemeze, így ennek kapcsán ültem le Kapuszta Tibor énekessel egy rövid eszmecserére.
Amikor nemrég a Christian Epidemic szétesett, elég nehezen állt össze a fejemben, miért és hogy fog ez továbbmenni. Később láttam, hogy megalakul a Ragály, és persze a CE is megy tovább, úgyhogy kíváncsian figyeltem a fejleményeket. Tavaly év végén aztán meg is jelent a Ragály első lemeze, így ennek kapcsán ültem le Kapuszta Tibor énekessel egy rövid eszmecserére.
A Nyíregyházáról indult Petofi a kezdetektől a saját útját járja. A fontos mérföldkövekről, a zenében és a zenekarban bekövetkezett változásokról, a koncertezés jelentőségéről és a jövőről kérdeztük a Petofit, akik egy emberként válaszoltak.
A Nyíregyházáról indult Petofi a kezdetektől a saját útját járja. A fontos mérföldkövekről, a zenében és a zenekarban bekövetkezett változásokról, a koncertezés jelentőségéről és a jövőről kérdeztük a Petofit, akik egy emberként válaszoltak.