A tasmániai Psycroptic egy új kislemezzel tért vissza. Az Architects Of Extinction a banda első kiadványa a Metal Blade Recordsnál. A dal megelőzi a Psycroptic készülő új albumát, amelyen már az utolsó simításokat végzik, és remélhetőleg hamarosan megjelenik.
„Úgy nőttünk fel, hogy számtalan fantasztikus Metal Blade-es zenekart hallgattunk – árulta el Joe Haley, a Psycroptic gitárosa. – Ez a kiadó óriási hatással volt arra, hogy milyen zenészek lettünk, lényegében a kreatív DNS-ünk részévé vált. A kezdetektől fogva, amikor először vettük kézbe a hangszereinket, egészen addig, hogy megtaláltuk a saját hangzásunkat, a Metal Blade mindig is a kemény zene csúcsát jelentette számunkra, ahol úttörő művészek születnek és bontakoznak ki. Ezért is hatalmas megtiszteltetés bejelentenünk, hogy hivatalosan is csatlakozunk a Metal Blade családhoz – ez egy teljesen valószerűtlen és megható pillanat mindannyiunk számára a Psycropticban. Jelenleg az új albumunk utolsó simításain dolgozunk, és alig várjuk, hogy megoszthassuk veletek azt, amin az elmúlt időszakban munkálkodtunk. Hogy méltón indítsuk ezt az új fejezetet, bemutatjuk vadonatúj kislemezünket, az Architects Of Extinctiont. Jó szórakozást!”

„Ahogy közeledünk a kilencedik nagylemezünk megjelenéséhez, hatalmas izgatottsággal tölt el minket, hogy együtt dolgozhatunk a legendás Metal Blade Recordsszal, akik gondoskodnak az album kiadásáról – tette hozzá Todd Stern, a zenekar basszusgitárosa. – Úgy érezzük, hogy karrierünk ezen pontján az időzítés és az együttműködés is tökéletes. A Metal Blade mindig is kivételes kiadó volt, és rendkívül hálásak vagyunk, hogy csatlakozhatunk azon legendás előadók listájához, akik az elmúlt évek során a kiadó családjának részévé váltak. Éppen az utolsó simításokat végezzük az új lemezen, de addig is készültünk nektek valamivel, ami igazán ütős: egy sötét, keményen odavágó kislemezzel, az Architects Of Extinctionnel. Készüljetek fel Tasmánia legsikeresebb metal zenekarának aranykorára!”