Skip to content

ØRDØG – Vörös András bemutatja a Ø3 című új album dalait

Ø3 címmel a múlt hónapban jelent meg az Ørdøg zenekar harmadik albuma, méghozzá a novemberi HammerWorld magazin extra CD-mellékleteként.

Pár napja debütált A legszebb szín dalhoz elkészült friss klipjük, most pedig a frontember, Vörös András mutatja be a harmadik Ørdøg lemez dalait.


www.facebook.com/ordogmusic


1. VAN IDŐNK

„A munkacíme ‘Bunkó’ volt, és ez nagyjából le is fedi a dolgot tényleg. Ideális nyitódal, én nagyon szeretem, ütemes-dallamos, ahogy Kálmán (Szentpéteri Zsolt, gitáros) szokta mondani. Ő hozta egyébként a zenét hozzá, a szövegbe pedig beleloptam Babiczky Tibor A relativitás elmélete című haikuját. Aki kíváncsi, üsse be a Google-be, hogy kiderüljön, melyik része a szövegnek a vers.”


ØRDØG – Ø3 (a 2020-as album)



2. AZ ÉLET ALÁSSAN

„Ezt mutattuk meg először a nagyvilágnak, egy hónappal a teljes lemez megjelenése előtt, és bár reméltük, hogy tetszeni fog, nem számítottunk rá, hogy ennyi pozitív reakciót kapunk. Nem is az volt a meglepő, hogy a törzsközönségünknek bejött, mert azt valamennyire sejtettük, hogy aki eddig szerette a zenekart, annak ez sem fog csalódást okozni (ez egyébként talán a teljes lemezre is elmondható), hanem hogy a zenészek közül is sokan gratuláltak olyanok, akik máskor nem szoktak. Szóval, örülünk, és köszönjük.”




ØRDØG – Az élet alássan (szöveges videó a 2020-as Ø3 albumhoz)



3. VIII

„Na, ez lesz a sláger vajon a lemezről? Szerintünk igen, de azt is érteni fogjuk, ha valaki simán átléptetni, mert nem tudja elviselni benne, hogy azt éneklem, hogy oké, oké. Tipikus példája ez a dal különben annak, amikor valami egész kis apróság hozza meg az igazi ízt: minden fel volt hozzá véve, a keverésnél tartott a folyamat, de éreztük, hogy még nincs teljesen kész, és egyszer csak Vári Gabi, az anyag hangmérnöke és zenei rendezője előállt azzal a pilincka kis dallammal a középrészben, amitől egyszerre szárnyakat kapott a komplett szám, és valószínűleg ezt fogja mindenki a leginkább megjegyezni belőle.”

4. KÉT MARÉK KÁNAÁN

A VIII után pont jó kontrasztnak a thrashes döngölés, amivel indít. Salim (Mahboubi Salim, basszusgitáros) hozta ezt a dalt, mint ahogy az Élet alássant és a Nincset is, és ez is tele van a rá jellemző ritmikai és dallambeli blickfangokkal. Én azt szeretem nagyon az ő témáiban, hogy ha nem figyelsz, akkor csak bólogatsz rá, és húz magával a zene, de ha fülelsz kicsit, akkor hallod, hogy hopp, ez itt páratlan vagy forog és a dallam is úgy tud kiugrani a hagyományos skálákból, hogy közben nem öncélúan disszonáns. Ami meg a napsütötte sávot illeti, aki tudja, tudja, aki nem, az keressen rá Petri György nevére, nem fogja megbánni.”

5. A LEGSZEBB SZÍN

„Ez meg a másik sláger, klasszikus Szentpéteri-mű, stadionrock, miközben mégsem az. Mire ez az interjú megjelenik, már a klipje is látható lesz, és valószínűleg a szöveget sem kell túlmagyarázni, nagyjából érthető, miről szól.”




ØRDØG – A legszebb szín (a 2020-as Ø3 albumhoz)






6. SEMMI ALÁ


„A sötét verem legalja, a leghosszabb és legmélyebb dal a lemezen. Mikié (Nagy-Miklós Péter, gitáros) a zene, és itt kell megjegyezni, milyen jó, hogy ezen az albumon már három teljes értékű dalszerző írta a zenét, és a korábbiaktól eltérően most nem közösen gyúrták össze, hanem mindenki készen hozta a sajátját, amihez a többiek már legfeljebb némi díszítést adtak. Az szövegvilág, az ének és a hangszerelés egységes keretbe foglalja a dolgot, de mégis jó, hogy mindegyiküknek más srófra jár az agya, mert így tud végig izgalmas maradni az Ø3.”

7. MEZTELEN KIRÁLY

„Már 2018 nyarán kész volt az első verziója, de utóbb némileg változott, és gitárszóló is került bele, amit én nagyon bírok. Ja, meg Chaplin monológjának kis részlete a Diktátor című filmjéből, kombinálva Risitas (tudjátok, az a fogatlan dél-amerikai ember a YouTube-ról) felejthetetlen röhögésével – ami azért jó, mert ha a dalszövegből kiderül, hogy miben nem hiszek, akkor ebből az ellenpontból az is, hogy az ellenkezőjében sem feltétlenül.”

8. NINCS

„Vagy mégis van? Ki tudja. Keressük, mindenesetre…”

9. MÉREG

„Ó, ezt is szeretjük Szentpéterivel, persze én mindegyiket szeretem. Ez pont jó helyen is van itt, utolsó előttiként, nem kell, hogy elsőre feltűnjön, elég, ha majd később ragad meg. Akkor viszont lehet, hogy nem ereszt már el könnyen.”

10. HOL ÉRSZ UTOL?

„Ez is Miki dala, és minden szempontból jól zárja a lemezt. Mert hát mi is lehetne jobb utolsó két szó, mint hogy ‘vége van’? Semmi. Úgyhogy ez lett. Ölelünk mindenkit, koncertek idén sajnos már nem lehetnek, de jövőre mutatjuk mindezt végre élőben is.”



ØRDØG – A teljes “Ø3” album hallgatása online felületeken:

songwhip.com/ordog/o3



Az új korong kifejezetten pozitív fogadtatásban részesült, a 2017-es Sötétanyag utódjáról több dicsérő kritika jelent meg egy hónap alatt:

‘Nincs mit ezen körbejárni: baromi jó anyag lett a „Ø3”, érzésem szerint a banda eddigi legerősebb állásfoglalása ez. Teljesen egyedülálló egyébként, amit az Ørdøg a magyar rockszíntéren nyújt: fogós, húzós, modern metal ez, mentes az extremitástól, egy szebb és jobb korban még sláger is lehetne némelyik szerzeményükből, ráadásul olyan színvonalú, a jelen magyar valóságával foglalkozó magyar dalszövegekkel, melyeket nagyítóval sem találunk sehol itthon.’ 10/10 pont – Rozsdagyár

‘Seggrázós modern metal, másrészről nagyon is agyas megfejtés napjainkról, a szándék és néhány titkos fegyver diadala. András költői képei, a Nagy-Miklós Péter társaságában megosztott, elképesztően hatásos ének és a szintén páratlan gitáros páros működése adják az emlegetett extra fűszereket, amitől igazán jellegzetes lesz és lazán az ujja köré csavar ez a többrétegű sztori.’ 9/10 – Shockmagazin

‘Amikor újra hallgatom a korongot, mindig arra a hangulatra fogok emlékezni, amikor az Ørdøg zenéje a Ø3 korongon először felcsendült. Felzengett. Megkondult. Felkopogott. Hideglelést és borzongást okozott.’ – Fémforgács

‘Ha valaki olyan zenét keres, ahol a szövegek kicsit mélyebb tartalommal bírnak, a zene pedig friss, modern, akkor megtalálta. Agyonhallgatom ezt a lemezt, és alig várom a következőt.’ 9/10 – Rattle Inc.

‘Továbbra is megvan a zenekarra jellemző Primus/Prong/Mastodon/Tool vonal, de valahogy még a sok ismerős momentum ellenére is van valami egyedi atmoszférája az Ørdøgnek, amit senki másnál nem érzek, nem hallok.’ – 10/10 – HammerWorld













ØRDØG – Ø3
(11/06 – Edge/HMP)

01. Van időnk
02. Az élet alássan
03. VIII
04. Két marék Kánaán
05. A legszebb szín
06. Semmi alá
07. Meztelen király
08. Nincs
09. Méreg
10. Hol érsz utol?




nka
KERESÉS
MEGJELENT A DECEMBERI
DIGITÁLIS KÜLÖNSZÁM!
DIGITÁLIS KÜLÖNSZÁMOK
dec  |  nov  |  okt  |  szept
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
SZERKESZTŐSÉGI KEDVENCEK
Cselőtei László
Cselőtei László
vezető szerkesztő
  1. POKOLGÉP
    Vissza sose nézz
  2. ROAD
    Az utolsó rapszódia
  3. MARILYN MANSON
    One Assasination Under God
  4. AVATARIUM
    Between You god The Deveil and The Dead
  5. VOIDFALLEN
    The Rituals of Resilience
Zubor Olly - 300p
Zubor Olly - 300p
online szerkesztő
  1. GAEREA
    Coma
  2. THE BROWNING
    Omni
  3. TRIBULATION
    Sub Rosa In Aeternum
  4. IOTUNN
    Kinship
  5. VOLA
    Friend Of A Phantom
Posta Janos 24 - 300p
Posta Janos 24 - 300p
szerkesztő
  1. YESTERDAZE
    Don't Bother (dal)
  2. PAPA ROACH
    The Ending (dal)
  3. SEVEN HOURS AFTER VIOLET
    Float (dal)
  4. POPPY
    Have You Had Enough (dal)
  5. AKELA
    Fáklyával a Pokolban (dal)
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw