Skip to content

OF THE MUSES: Senhal

Semmit nem tudok e formáció előéletéről, ha van olyan – úgymond derült égből a villámcsapásként érkezett ez a lemez. Mind kiderült, egy hölgy áll az Of The Muses mögött, s mind a név, mind a fotók, mind a lemez végighallgatása igazolta, hogy van egy  poétikus aura a produktum körül. Az olasz Cristina Rombi működteti az Of The Muse-t, a Senhal pedig a debütalbum.

Már első hallásra kiütköztek a zeneanyagban együtt jelenlévő markáns ellentétek, amelyek néha egészen őrült szélsőségekig képesek elmenni akár egyetlen dalon belül is. Dalcímek nincsenek, számozva van az öt szerzemény. Mintha egy női Dr. Jekyll-Mr. Hyde-dal állnánk szemben, olyan élesen megkülönböztethető karakterek hallhatók a Senhal 42 percén keresztül. Cristina Rombi képes szépen énekelni, bájos énjét előtérbe helyezni, igaz, még sokszor kiforratlan dallamokkal, de érzékkel a melódiák iránt, s kissé távolságtartó stílusban, azonban sokszor kitörnek belőle az indulatok, vagy ártó szellemek, s ilyenkor egészen tébolyult, megveszett rikácsolásokat, sikoltásokat hallat. Mintha ördögűzést hajtanának végre szegény párán. Ezek a részek elég rémisztőek.

Amikor dallamosan énekel Cristina, ott eszembe jut a The Gathering, néha a Myrkur, zeneileg pedig komoly hatás a blackgaze, vagy a post-black metal, az érdes gitárhangzás is ide köthető. Említhetem az Alcest-et, vagy a zeneileg hasonló, szintén női énekes Sylvaine-t, de ezeken kívül a melankolikusabb popzenék, a dreampop irányzata is befolyásolhatta a művésznő  első szárnybontogatásait. A billentyűs hangszerek legalább olyan fontos szerepet töltenek be a zenében, mint a gitár vagy az ének, de ami a konkrét szerzeményeket illeti, néha kissé átgondolatlannak tűnnek a dalszerkezetek. Finomabb részeket hirtelen vad csapkodások váltanak fel, és a dobgépes blastbeatek hallatán is megjelenik egy-két kérdőjel.

A hangulatos, elmélázó részletek – pl. a IV-ben -, dallamos énekkel karöltve kellemesek, de legközelebb érdemes lesz valamilyen koncepció mentén rendszerezni az ötleteket, és kevésbé ad hoc jelleggel váltogatni a szép és a csúf megoldásokat. Én bizalommal vagyok az Of The Muses felé.

KERESÉS
MEGJELENT AZ OKTÓBERI
digitális KÜLÖNSZÁM!
RÉGI LAPSZÁMAINK
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
SZERKESZTŐSÉGI KEDVENCEK
Cselőtei László
Cselőtei László
CSELŐTEI LÁSZLÓ
vezető szerkesztő
  1. IMPELLITTERI
    Out Of My Mind (Heavy Metal)
  2. AT NIGHT I FLY
    The Sacrificial Lamb
  3. FLOTSAM AND JETSAM
    Burned My Bridges
  4. TONY IOMMI
    Deified (instrumentális)
  5. TEXAS HIPPIE COALITION
    Gunsmoke
Zubor OLLY
online szerkesztő
  1. WOLFHEART
    Draconian Darkness
  2. THE BLACK DAHLIA MURDER
    Servitude
  3. NILE
    The Underworld Awaits Us All
  4. UNTO OTHERS
    Never, Neverland
  5. MIMI BARKS
    This Is Doom Trap
posta jános
szerkesztő
  1. VOLA
    Friend Of A Phantom
  2. IOTUNN
    Kinship
  3. CRIPPLED BLACK PHOENIX
    The Wolf Changes Its Fur But Not Its Nature
  4. THY CATAFALQUE
    XII: A gyönyörű álmok ezután jönnek
  5. IRON MAIDEN
    Killers
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw