Skip to content

Mikor beszélhetünk boldog párkapcsolatról?

Elég fogós kérdés, ugye? Többnyire ilyenkor olyan válaszok fogalmazódnak meg bennünk, mint hogy a felek tisztelik egymást, egymás határait figyelembe veszik, megértéssel és bizalommal fordulnak egymás iránt.

De vajon ez a felnőttkor bármely szakaszában megtörténhet? Teljesen mindegy, hogy 20 évesen esünk-e szerelembe, vagy 60 évesen kezdünk új életet akár egy válás, akár egy pótolhatatlan veszteség után? Mai cikkünkben erre keressük a választ!

Jellemzően talán a 30-as, 40-es korosztályból kerül ki a legtöbb pár, aki Orosz Balázs 7 lépcsős dinamikus párterápiája segítségével próbálja rendbe hozni a kapcsolatát. De mi van az 50-esekkel és a 60-asokkal? Nekik nincs gondjuk? Természetesen nem lehet általánosítani, ugyanakkor egy érdekes jelenségre lettek figyelmesek a szakemberek.

Ötven felett már másképp állunk a párkapcsolatokhoz is!

Talán az sem véletlen, hogy a zeneipar jeles képviselői sem fiatalkorban állapodnak meg, hanem már inkább középkorúként találnak rá arra a társra, aki mellett aztán életük további részét boldogan és békében töltik.

De vajon ez min múlik? Leginkább talán azon, hogy egy bizonyos életkor felett – amelyet azért nem lehet olyan határozottan és egyértelműen megnevezni – az emberek már jóval alaposabb önismerettel rendelkeznek, és ennek köszönhetően számos pozitív változás áll be az életükben.

Az önismeret lenne mindennek a kulcsa?

Úgy múltak el évtizedek, hogy ennek a jelentőségét szinte senki sem hangsúlyozta, éppen ezért sokan kételkedve fogadják az önismeret ilyen mértékű szerepét.

Ha azonban jobban belegondolunk, teljesen logikus a gondolatmenet: minél jobban megismerjük önmagunkat, annál pontosabban be fogjuk tudni határolni, hogy mire is van szükségünk.

Minél jobban képesek vagyunk kielégíteni az igényeinket, annál boldogabbak és elégedettebbek leszünk, megnő az önbizalmunk, és ezzel együtt meg is szeretjük magunkat annyira, hogy önmagunk társaságában is jól érezzük magunkat.

Ha pedig ezek megvannak, onnan már csak egy lépés, hogy a megfelelő társ mellett is élvezzük egyrészt az autonómiánkat, másrészt pedig azt, hogy együtt, kapcsolódva is nagyszerű élmények várnak ránk.

Ne mástól várjuk a saját boldogságunkat!

Amíg tehát nem teszünk szert kellő önismeretre, amelyet akár egy coachcsal, akár családállítás vagy pszichológiai tanácsadás keretein belül érhetünk el Orosz Balázs – párterápia, egyéni konzultáció, családállítás témakörében jártas mentálhigiénés szakemberrel, addig lehet bárki a társunk, nem indulunk jó esélyekkel a tartós párkapcsolatért.

Ha tehát úgy érezzük, hogy mindig ugyanazok a dolgok ismétlődnek a kapcsolatainkban, ha úgy látjuk, egyszerűen megrekedtünk, nem tudjuk, merre tovább, vagy épp azzal nem vagyunk tisztában, hogyan lehetnénk önmagunkban is boldogok, akkor a fentebb említett szakember segítségét bátran kikérhetjük. Ettől persze nem menekülünk meg a kőkemény önismereti utazás elől, viszont lesz egy segítő kéz, aki irányt mutat számunkra!

KERESÉS
Megjelent az áprilisi
digitális különszám!
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw