Skip to content

Készül az Overkill új albuma, leáll a Disturbed, Mikael Stanne Tomas Lindbergre emlékezett

Bobby „Blitz” Ellsworth, az Overkill énekese elárulta, hogyan állnak a banda új albumának a munkálatai annak tudatában, hogy a basszusgitáros D.D. Verninek a közelmúltban vállműtéten kellett átesnie:
„A demókat már felvettük. A dobokon most Jeramie Kling játszik. Jason Bittner jelenleg más dolgokkal foglalkozik. Szóval, úgy haladunk, mintha D.D-vel semmi baj sem lenne. Az év vége előtt elkezdjük a felvételeket. Néhány dologgal el fogunk készülni, a dobsávokkal biztosan, jelenleg azon dolgozunk. Én csak kitöltöm a hiányzó dolgokat azzal, amit a többiek már megcsináltak. És jelenleg minden a szokásos módon zajlik. Szóval, egyelőre nem tudok nagy hírekről beszámolni, de hogy mi lesz holnap, azt sosem lehet tudni.”

***

A Slaughter to Prevail frontembere, Alex Terrible egy örömteli hírről számolt be a közösségi oldalán:
„Apa lettem! Őszintén szólva, még fel sem fogtam. De már megmondtam neki, hogy meg kell tanulnia állni és járni, hogy minél hamarabb találjon egy jó állást, és segítsen nekem fizetni a számlákat Amerikában, mert itt elég drága az élet. Köszönöm mindenkinek! Sok szeretettel gondolunk rátok. Megérkezett a fiam! Üdvözlünk a világban, fiam!”

Mikael Stanne, a Dark Tranquillity és a The Halo Effect frontembere elárulta, tudott róla, hogy Tomas Lindberg, az At the Gates énekese nagyon beteg:
„Természetesen évek óta, úgy másfél éve tudtam, hogy beteg, és nagyon nehéz volt ezzel együtt élni, tudva, hogy a legrosszabb is bekövetkezhet. De mindvégig nagyon reménykedőek és pozitívak maradtunk. Szóval, igen, nagyon nehéz volt, de az a szerencse, hogy az ő barátai természetesen az én barátaim is. Úgyhogy, volt egy jó közösség, akikkel lehetett beszélgetni, együtt lenni. Rengeteg összejövetelt tervezünk, ahol csak ülünk, beszélgetünk róla, és emlékezünk a jó dolgokra.”

***

„Jövőre egy kis szünetet tartunk. Mindannyiunknak szüksége van egy jó hosszú szünetre – jelentette be Dan Donegan, a Disturbed gitárosa. – Nincs szó semmi másról. Csak úgy érezzük, hogy szükségünk van egy kis pihenésre. Az év eleje nagyon intenzív volt. Az Egyesült Államokban kezdtünk, aztán egy kicsit Kanadában voltunk, és most, hogy befejeztük az európai turnét, úgy érezzük, jól jönne egy kis pihenés otthon. És sok minden történt a magánéletünkben is. Közelednek az ünnepek. Sajnos néhányunknak elhunytak rokonai, amíg Európában voltunk. Nekem például a múlt héten halt meg a nagybátyám. A gitártechnikusomnak egy héten belül elhunyt az apja és az unokatestvére. Ilyen dolgok történnek, amikor az ember turnézik és úton van. Szívszorító dolog, amikor távol vagy az otthonodtól, és ilyen telefonhívást kapsz, hogy egy közeli ismerősöd vagy egy családtagod elhunyt.”

A KISS eredeti dobosának, Peter Criss-nek december 19-én jelenik meg az új szólóalbuma. A szimplán Peter Criss címet viselő hanghordozó Billy Sheehan, Matthew Montgomery (basszusgitár), John 5, Mike McLaughlin (gitár) és Paul Shaffer (zongora) segítségével készült el. Az albumon Dennis és Sharon Collins háttérénekesekként szerepelnek, ahogy Cat Manning is a CAT 5-ból.
„A Peter Criss a Catman visszatérését jelenti, és ez az eddigi legrockosabb szólóalbuma, amelyen John 5, Billy Sheehan és Paul Shaffer is közreműködik – olvasható az előadó Bandcamp-oldalán. – Az összes CD-verzió, valamint a letölthető változat tartalmazni fogja a Hard Rock Knockers bónuszdalt, míg a bakelit kiadások egy letöltőkártyát tartalmaznak ehhez a szerzeményhez.”

***

2024 augusztusában a djentes dán Mnemic közel húsz év után először tért vissza a színpadra. A Michael Bøgballe énekes, Mircea Gabriel Eftemie és Rune Stigart gitárosok, Tomas „Obeast” Koefoed basszusgitáros és Brian „Brylle” Rasmussen dobos felállású formáció a finnországi Dark River fesztiválon lépett fel, olyan ikonikus zenekarokkal osztva meg a színpadot, mint a Katatonia és az Exodus. A Mnemic azóta több más európai fesztiválon is fellépett – többek között a német Euroblaston, a dán Copenhellen és a cseh Brutal Assaulton –, ahol a rajongókat az első két album, a The Audio Injected Soul (2004) és a Mechanical Spin Phenomena (2003) dalaival szórakoztatták. És hogy mi hozta újra össze a srácokat?
„Nem tudom. Szerintem sok minden. Nagyon sok minden – válaszolt Mircea Gabriel Eftemie. – Mindenkinek mások voltak a prioritásai, családot alapítottunk, ősz hajunk lett, gyerekeink születtek, az élet megtette a dolgát, alapvetően. De egy bizonyos ponton néhány bandatagnak megnőttek a gyerekei, és hirtelen rengeteg szabad idejük lett(…). Nyilvánvalóan eljött a megfelelő idő, a megfelelő hely. Úgy döntöttünk, hogy találkozunk. És amikor találkoztunk, ugyanaz a szikra és kapcsolat alakult ki köztünk, mint amikor huszonévesek voltunk. Jó érzés volt újra összekapcsolódni, zenélni, ötleteket megosztani egymással. Amikor elkezdtük játszani a régi dalokat, az rengeteg örömöt és boldogságot váltott ki belőlünk.”