A Nashville-i grunge/alternatív/hard rock duó, a Friendship Commanders bemutatta legújabb kislemezdalát, a Midheaven-t, amelyhez videóklip is készült. A szerzemény az október 10-én a Magnetic Eye Records gondozásában megjelenő Bear albumról származik.
„A Midheaven azt a gondolatot járja körül, hogy bizonyos csillagzat alatt születünk, és vajon ennek van-e bármi köze ahhoz, akik vagyunk – mondta a szerzeménnyel kapcsolatban a zeneszerző gitáros/énekes, Buick Audra. – Mivel én magamat egész életemben kívülállónak éreztem, egy olyan természetű embernek, amit nem tudok megváltoztatni, így kíváncsi vagyok, vajon hol kezdődhet ez az egész. Már a kezdetektől meg van írva? Mostanra hajlandó vagyok bármit elhinni. Vannak napok, amikor kísértésbe esem, hogy mindent az égre fogjak. A videó vokális részeiben egyfajta jósnőként vagyok öltözve, mert ez a dal a modern asztrológiát és azt a súlyt is érinti, amit egyes emberek ráhelyeznek. Mintha létezne egy szabadulókártya az emberi viselkedéshez, amely teljesen felment bennünket a tetteink következményei alól. Kérdéseim vannak azok felé, akik válaszokat osztogatnak, és hogy miért teszik ezt. Ez az egyik legfilmesebb darab, amit valaha felvettünk, ezért helyénvalónak tűnt, hogy egy részében szerepbe bújjak.”

„Ez egy 6/8-ban íródott dal, ami számomra nagyon körkörös és végtelen érzést kelt, ezért tetszett az az ötlet, hogy a kamera folyamatosan körbejárjon bennünket – tette hozzá a dobos/basszusgitáros Jerry Roe. – A zenészként való összhangunk is nagyon különleges számomra, és ez az egyik ritka alkalom, amikor Buick nem énekel a dal nagy részében, így lehetőségünk nyílt arra, hogy hosszabb ideig csak zenéljünk együtt, ezért ezt tisztán és energiával akartam megörökíteni, anélkül, hogy nehezen követhetővé tenném. A középső részben látható, hosszabb felvétel, ahol együtt játszunk, rendkívül megható számomra. Néhány felvétel ugyan kellett hozzá, de végül tökéletesen sikerült, és nagyon büszke vagyok rá. Buick az utolsó pillanatban állt elő azzal az ötlettel, hogy az énekes felvételeket egyfajta ’orákulum’ asztrológusként, gömböt tartva forgassuk le, így nagy expozícióval vettük fel, hogy a fehérek és a bőrszínek elmosódjanak, és ezáltal ő egyfajta mitikus istennőnek tűnjön. Nem is lehetnék elégedettebb a végeredménnyel!”
FRIENDSHIP COMMANDERS – Bear
(10/10 – Magnetic Eye Records)
1. Keeping Score
2. Drain
3. Dripping Silver
4. Melt
5. New
6. X
7. Midheaven
8. Imperfect
9. Found
10. Dead & Discarded Girls
