A Hanoi Rocks legendás Oriental Beat című albuma egy új, hivatalos remixként elevenedhet meg, mégpedig az eredeti, elveszettnek hitt kazetták felhasználásának köszönhetően. Az Oriental Beat – 40th Anniversary Re(al)mix március 17-én jön majd ki bakeliten, CD-n és digitális formátumban. Az évfordulós kiadvány újrakeverését Petri Majuri végezte el az E-Studio falai között, természetesen a zenekarral együttműködve. Michael Monroe a munkálatokat a valaha volt leghosszabb és leglassabb lemezfelvételi folyamatnak nevezte, majd hozzátette: „Most, 40 évvel az eredeti megjelenést követően az album olyan jól szól, ahogyan azt meg is érdemli, minden további felvétel és sallang nélkül.” A gitáros-zeneszerző Andy McCoy ehhez csak annyit tett hozzá: „Az Oriental Beat most jobb, mint valaha. Ennek eredetileg is így kellett volna hangzania.”
Az Avenged Sevenfold énekesét, M. Shadowst egy interjúban arról kérdezték, melyik dalt ajánlaná azoknak, akik nem ismerik a zenekarát: „Ha olyan nótát szeretnék mutatni, amire igazán büszke vagyok, akkor a The Stage-dzsel kezdeném. Aztán megmutatnám nekik mondjuk a Buried Alive-ot vagy az Existet. De ha a golfpályán vagy a The Ralphsban akarom megmutatni egy srácnak a bandámat, akkor egyszerűem bedobom neki a Hail to the Kinget. És ez általában megteszi a hatását.”
Idén ünnepli a klasszikus The Dark Side Of The Moon című albumának 50. évfordulóját a Pink Floyd. A március 24-én megjelenő box set tartalmazni fogja a felújított albumot CD-n, bakeliten valamint Blu-ray- és DVD-lemezeken is. Az évforduló alkalmából a Pink Floyd megváltoztatta a közösségi médiában a profilképét egy olyan logóra, amely az 50-es számot a lemez borítóján látható háromszöggel és szivárvánnyal kombinálja. Ez utóbbi jelkép használata azonban több rajongónál is kiverte a biztosítékot: „Mi a kapcsolat a Pink Floyd remekműve és az LMBT között?” – kérdezi az egyikük. „A szivárvány megsemmisült. Ez az egész csak agymosás, hogy tönkre tegyék a gyermekeink életét” – írja egy másik. A kommentek egy része természetesen szarkasztikus és gúnyos, mégis meglepő, mennyien felháborodnak a szivárvány látványa miatt – miközben az eredetileg is ott szerepelt az 1973-ban megjelent lemez borítóján…