Az Electric Callboy bejelentette régóta várt új albumát, a Tanzneid-et, amely augusztus 7-én jelenik meg a Century Media Records gondozásában. Ezzel egy időben a zenekar összefogott a világszerte népszerű Brawl Starsszal, hogy elkészítse robbanásveszélyes új kislemezét és videóklipjét, a Hypercharged-ot, amely egyúttal bemutatja a Damian nevű új karaktert az említett játék univerzumában.
„Mindig is nagy játékfanok voltunk, így a Brawl Starsszal való együttműködés már az elejétől fogva tökéletes párosításnak tűnt számunkra – mondták az Electric Callboy tagjai. – A szám teljesen természetesen állt össze, és imádtuk látni, ahogyan Damian témájaként formát ölt. Damian tökéletesen illik a hangzásunkhoz, mintha egyenesen erre lett volna teremtve. Súlyos, robbanékony és lehetetlen figyelmen kívül hagyni. Feszkó, groove és őrület egyszerre. Imádjuk!”

A single után az albumról is megtudhattunk némi információt:
„A Tekkno albumunk és a világkörüli turné után a Tanzneid minden erőnket felemésztette. Intenzív és kimerítő volt, de pontosan erre volt szükségünk azon hihetetlen pillanatok után, amelyeket abban az időszakban együtt éltünk át. Szerettünk volna a Tanzneiddel valami különlegeset alkotni a rajongóink és magunk számára. Minden szám tele van energiával. Kivettük a Tekknóból, amit szerettünk, és továbbfejlesztettük, új elemeket, új hangokat és új extremitásokat adva hozzá. Erőteljes ütemek, hatalmas kiállások és olyan pillanatok, amik egyenesen a mellkasotokba hatolnak. A legutóbbi kislemezek, a Ratatata és a Hypercharged csak a kezdetet jelentették. Most viszont minden nyers, hangos és élettel teli, minden lüktetésben, minden sikolyban, minden dallamban. Azt akartuk, hogy a zenénk összhangba kerüljön az adrenalinszintetekkel, hogy olyan lemezt hozzunk létre, amely a táncparkettre ránt, felgyorsítja a szíveteket, és nem enged el. A Tanzneid egyenesen a színpadra készült. Szóval tekerjétek fel a hangerőt, engedjétek el magatokat, és táncoljatok, mintha senki sem látna benneteket!”

