Skip to content

DIABLO – Bakeliten is kijön a húszéves Eternium album

A melodikus death/groove metalos finn Diablo áttörést hozó harmadik stúdióalbuma, az Eternium éppen 20 évvel ezelőtt került forgalomba. Mindezt megünnepelendő a zenekar egy tízállomásos turnét bonyolít le hazájában, emellett a korong március 1-én első ízben jelenik meg bakelit formátumban, a Levykauppa Äxä kiadónak köszönhetően.

„Egy rövid időre visszatérünk egy néhány évtizeddel ezelőtti kiadványunkkal, amely úgy tűnik, nagyon sok hallgatónknak rengeteget jelent – nyilatkozták a zenekar tagjai. – Az album borítójára pillantva elkerülhetetlenül emlékek áradata tárul fel előttünk: a Queen of Entity születése, Lenita Airisto megjegyzései a Read My Scars videóhoz, egy késő esti meghallgatás előtti beszélgetés a kiadó irodájában és egy kirándulás egy farmra Kaustisban. A videót úgy forgattuk le, hogy minden lehetséges munkaidőre vonatkozó szabályt megszegtünk.”

A jubileum tiszteletére most is készített egy videóklipet a zenekar, igaz, nem az Eternium egyik számához, hanem a 2022-es album címadó szerzeményéhez, a When All the Rivers Are Silent-hez.

KERESÉS
Megjelent a márciusi
digitális különszám!
márc  |  febr  |  dec  |  nov  |  okt  |  szept
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
  1. KALAPÁCS: Ezerből egy
  2. DESTRUCTION: Birth Of Malice
  3. CRADLE OF FILTH: The Screaming Of The Valkyries
A teljes Hangpróba táblázatot megtalálod a digitális különszámban!
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw