Skip to content

DEVOID – Megjelent és végighallgatható a győri banda első nagylemeze: Fake Gleam

Megjelent és végig is hallgatható a hardcore/metal vonalas győri Devoid első nagylemeze, a Fake Gleam.

„Egyértelmű, hogy az anyag sokkal thrashesebb és gyorsabb, nyilván ez is Macher Zozónak köszönhető – hasonlította össze az új anyagot Waldmann Szilárd énekes a debütáló EP-vel a nuskullnak. – Ugyanakkor ott van a hardcore-os, groove-os vonal még mindig Bertoldnak hála, mert az album 30%-át még ő írta.

Új gitárosunkkal, Nyemcsek Csabival is maximálisan meg vagyunk elégedve, nagyon erős mind zeneszerzésben, mind technikailag. Szóval ha ez a két gityós megmarad, nagyon sok lehetőség nyílik meg előttünk a dalszerzési módszertant tekintve, már csak nekem kéne felnőni hozzájuk! (nevet)

Az album folyamatosan készült mindig az aktuális felállással, de a végső löketet Macher Zozóka tavalyi érkezése adta meg; ő szállított olyan mennyiségű anyagot, hogy aztán összejött egy albumra való. Az én zenei pályafutásomat tekintve a legnagyobb élményem, hogy végre olyan ember van közöttünk, aki technikailag ténylegesen van annyira a topon, hogy tud szólózni és nem hat szakbarbárságnak vagy gagyinak, ahogy virgázik.”


www.facebook.com/devoidofeverything

Az EP borítóját a húgom készítette, az albumét pedig a volt gitárosunk. Engem személy szerint mindig is érdekeltek a világpolitikai történések és mindig aggódva figyelem, hogy éppen melyik kiszolgáltatott ország válik nagyhatalmi ütközőzónává. Elég most is csak végigmenni Líbiától Jemenen keresztül Szíriáig, hogy az ember lépten-nyomon háborúba ütközzön. De ne legyenek illúziói senkinek, nálunk sokkal szarabb helyeken a diktatúráknak a közelgő válság okozta recesszió következtében nem marad más választásuk, csak az, hogy háborúzzanak, hogy így legitimálják a rendszerüket. Tőlünk keletebbre mindig megugrik egy-egy elnyomó rezsim népszerűsége, ha háborúzni kezd, ezt hivatott kifejezni a borító is.



DEVOID – Fake Gleam (a 2020-as album)



Leültünk beszélni és egyértelműen megerősítettük egymást abban, hogy járvány ide vagy oda, mindenki csinálja tovább a bandát. Abból a szempontból jót tett a karantén, hogy a srácok kénytelenek témázni, hihetetlen mennyiségű zenével árasztanak el. Ugye próbálni most nem lehet az aktuális rendelkezések miatt, de amint enyhülnek a korlátozások, egyből forgatunk egy klipet és kezdjük is a koncertezést.



DEVOID – Fake Gleam (lemezelőzetes dal és klip, 2019)








A Hangfoglaló Program és a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával.






nka
KERESÉS
Megjelent a márciusi
digitális különszám!
márc  |  febr  |  dec  |  nov  |  okt  |  szept
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
  1. KALAPÁCS: Ezerből egy
  2. DESTRUCTION: Birth Of Malice
  3. CRADLE OF FILTH: The Screaming Of The Valkyries
A teljes Hangpróba táblázatot megtalálod a digitális különszámban!
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw