Skip to content

CHAT PILE – Egy szomorú dal

A Chat Pile visszatért az eddigi legszomorúbb szerzeményével, a Masc cíművel. A dalhoz egy zavarba ejtő klip is készült, amelyet Stephen Mondics rendező és Mario DeLeon producer készített.

„Ez volt az első alkalom, hogy Stephen Mondicsszal dolgozunk együtt, és a zenekar teljesen le van nyűgözve attól, milyen jól meg tudta ragadni a dal szellemét – árulta el a Chat Pile basszusgitárosa, Stin. – Mivel hatalmas filmrajongók vagyunk, így törvényszerű, egy álmunk vált valóra azzal is, hogy egy teljesen egészében filmre forgatott klip van a tarsolyunkban.”

„A Masc a legszomorúbb Chat Pile-dal a Tenkiller óta – tette hozzá az énekes Raygun Busch. – Az album többi részével ellentétben ez a dal az interperszonális intimitás borzalmaival foglalkozik, mégis az elnyomás, a kétségbeesés és a rossz közérzet átfogó témáján keresztül kapcsolódik a lemez többi részéhez.”

Az október 11-én megjelenő Cool World albumot a zenekar tagjai jó szokásukhoz híven ezúttal is egyedül vették fel, a keveréssel viszont Ben Greenberget bízták meg. Mellesleg ez volt az első alkalom, hogy egy külsős közreműködőt is bevontak bárminemű hangzásbeli dolog kiegyengetéséhez.

„A Cool World hasonló témákat boncolgat, mint az előző albumunk, csak most mikro- és makroszintről robbantunk, kifejezetten a külföldi és otthoni katasztrófákról és azok egymásra hatásáról szóló gondolatokkal – mondta a koronggal kapcsolatban Raygun Busch. – Ha egy mondattal kellene jellemeznem az albumot, nehéz nem Voltaire-től idézni, úgyhogy én sem fogok ellenállni – a Cool World arról szól, hogy milyen áron eszünk cukrot Amerikában.”

CHAT PILE – Cool World (10/11)

1. I Am Dog Now
2. Shame
3. Frownland
4. Funny Man
5. Camcorder
6. Tape
7. The New World
8. Masc
9. Milk Of Human Kindness
10. No Way Out

https://chatpile.bandcamp.com/album/cool-world

KERESÉS
Megjelent a márciusi
digitális különszám!
márc  |  febr  |  dec  |  nov  |  okt  |  szept
RÉGI LAPSZÁMAINKAT
  1. KALAPÁCS: Ezerből egy
  2. DESTRUCTION: Birth Of Malice
  3. CRADLE OF FILTH: The Screaming Of The Valkyries
A teljes Hangpróba táblázatot megtalálod a digitális különszámban!
NÉPSZERŰ
FACEBOOK
PETŐFI X HAMMER
az adások archívuma
HAJÓGYÁR x hw