A Dream Of Wilderness címmel november 19-én jelenik meg a szimfonikus, melodikus death metalt játszó francia Aephanemer harmadik albuma, a 2019-es Prokopton lemezük utódja, harmadik előzetesként pedig a szöveges videóval kísért Le Radeau de la Méduse dallal lehet ismerkedni.
„Ez a dalunk a híres francia festményről (Medúza tutaja – Théodore Géricault, 1819) kapta a címét, és a szövege is azt a francia történelmi eseményt idézi fel. Ezért döntöttünk úgy, hogy bónuszként kiadjuk a francia szövegű változatát is. Reméljük, hogy mindkét verzió tetszeni fog!„
Az Aephanemer album anyagát Dan Swanö keverte, a maszter Mika Jussila munkája. Az éneket Yannick Tournier-val vették fel a Waïti stúdióban, a borítót Niklas Sundin (Mitochondrial Sun, ex-Dark Tranquillity) készítette.
www.facebook.com/Aephanemer
„A Méduse (Medúza) nevet viselő francia fregatt 1816 júliusában futott zátonyra Mauritánia partjainál, a hajótöröttek egy sebtében összetákolt, a nyílt vízen hánykolódó tutajon várták a segítséget, de jelentős többségük elhunyt, mire az megérkezett.
1816 júniusában egy francia hajóflotta indult Szenegálba Rochefort kikötőjéből, hogy a békeszerződésben foglaltak szerint visszavegyék az angoloktól a gyarmatot. A Loire, az Argus és az Écho hajókat a Medúza vezette, a kapitány Hugues Duroy de Chaumareys vikomt volt, aki már két évtizede nem hajózott. A Medúza megelőzte a flotta többi tagját, de a rossz navigáció miatt 160 kilométerre sodródott tőlük, mígnem július 2-án zátonyra futott a mai Mauritánia közelében.
A legénység próbálta kiszabadítani a fregattot, de sikertelenül, így az utasoknak a hat csónakba kellett volna tömörülniük, ám az korántsem volt elég a közel 400 főnek. Becslések szerint körülbelül 150-en egy rohanvást összeeszkábált tutajra kényszerültek, ami kissé a víz alá is merült alattuk.
Bár a csónakokkal, amelyekben a kapitány és a legénység egy része utazott, az eredeti tervek szerint vontatni kívánták a tutajt, nem telt el sok idő, és a tutajon hánykolódó nők és férfiak teljesen magukra maradtak. Az ellátmányból némi víz, néhány üveg bor és egy kevés kétszersült maradt csupán náluk.
A tutaj utasai közül többen már az első éjszaka során elhunytak, az élelem és az ital gyorsan elfogyott. Az embertelen körülmények hatására többen választották önként a halált, másokkal pedig a társaik végeztek.
A körülbelül két hét alatt, amíg a nyílt vízen tartózkodtak, felütötte fejét a kannibalizmus is. Az éhezés, a kiszáradás és a kétségbeesés agressziót szült, az erősebbek átvették az irányítást a gyengébbek felett. Tizenhárom nap múltán, július 17-én talált rájuk véletlenül az Argus, ekkor a tákolmányon már csak tizenöt férfi volt életben.”
(femina.hu)
AEPHANEMER – Le Radeau de la Méduse (szöveges videó a 2021-es A Dream of Wilderness albumhoz)
AEPHANEMER – Antigone (a 2021-es A Dream of Wilderness albumhoz)
AEPHANEMER – Panta Rhei (a 2021-es A Dream of Wilderness albumhoz)
AEPHANEMER – A Dream of Wilderness
(11/19 Napalm Records)01. Land Of Hope
02. Antigone
03. Of Volition
04. Le Radeau De La Méduse
05. Roots And Leaves
06. Vague À L’âme
07. Strider
08. Panta Rhei
09. A Dream Of Wilderness
10. Old French Song (bónuszdal)
11. Le Radeau De La Méduse (bónuszdal – francia verzió)