TANKCSAPDA - Az A38 buli teltházas, de a Főnixbe mindenkit várnak!

És ott lesznek december 27-én a dabasi Metal Karácsonyon is

2011. december 19. (hétfő) 11:42 | utoljára módosítva: 2011. december 19. (hétfő) 11:43

Idén még három alkalommal lehet élőben elcsípni a Tankcsapdát: most szerdán, december 21-én egy különleges klubbulit adnak Budapesten, az A38 Hajón, ide azonban már minden jegy elkelt, december 27-én viszont Lukácsék is ott lesznek a dabasi Metal Karácsony rendezvényen, az évvégi debreceni koncertjük pedig 29-én lesz a Főnix Csarnokban.A koncertek kapcsán Lukács Laci és Fejes Tamás a Hírtv Paletta műsorában vendégeskedett pár napja, ahol a következőket árulták el a bulik kapcsán:
Arról, hogy az A38 Hajós buli egyfajta főpróbája lesz a Főnix koncertnek:
"Valóban így van, jóllehet a két koncert a jellegét, a méreteit tekintve teljesen más - mondta Lukács Laci. - A Főnix Csarnok ugye az Arénát követően az ország legnagyobb zárt koncerthelyszíne, és éppen a mi városunkban, Debrecenben van. Büszkék is vagyunk rá és nagyon szeretünk ott játszani. Az A38 Hajó ezzel szemben egy kis helyszín, az egy klubkoncert lesz. De valóban az A38 lesz ilyen szempontból a főpróbája a Főnixnek, hiszen eljátsszuk pontosan ugyanazt a műsort, ugyanazt a dallistát, amit aztán majd a Főnix Csarnokban is."
A koncertprogram összeállításáról:


"Igazság szerint mindig próbáljuk elsősorban a koncert hangulatát figyelembe venni - magyarázta Tamás. - Nem tervezgetjük, hogy melyik albumról játsszunk. Kitalálunk egy menetet, hogy milyen íve lesz a koncertnek... az eleje legyen pörgős, ezt már régen játszottuk, ezt kevésbé régen... és így spontán összerakjuk az egész dolgot. Mivel elég sokat koncertezünk Magyarországon, próbáljuk változatossá tenni a műsort, hogy ne legyen unalmas. Tehát egy olyan decemberi műsort fognak tőlünk látni, amilyet még nem."

"Jellemzően egy Tankcsapda koncertnek van egy általános íve - tette hozzá Laci. - Mivel azonban 22 év alatt kiadtunk vagy 15 albumot és ezeken van több, mint 100 dal, egy 25 dalos műsornál bőven van rotálási lehetőség. És ilyen értelemben igyekszünk arra is figyelni, hogy önmagunk számára is legyen mindig valamiféle újdonság, valamiféle frissesség a műsorban. Nyilván vannak olyan dalok, amelyeket egy ilyen nagy koncerten, mint például a Főnix Csarnok, ahová olyan emberek is eljönnek, akik általában nem járnak rockkoncertekre vagy Tankcsapdára, és a zenekar ismertebb dalait ismerik elsősorban... Vannak ilyen úgynevezett kötelező dalok, és ezekből is játszunk majd jó néhányat, de igyekszünk minden alkalommal elővenni olyan dalokat, amiket nagyon rég nem játszottunk már, amik nem annyira kézenfekvőek, nem slágerek, ha úgy tetszik, viszont vehemens, jó Tankcsapda számok és időnként ezeket nekünk is nagyon jó érzés leporolni és eljátszani, mert számunkra is frissnek hatnak."


A debreceni koncert különleges jellegéről Lukács Laci beszélt:

"Ez az évvégi debreceni Tankcsapda koncert már egy 20 éves hagyomány. 1992. december 29-én volt az első ilyen debreceni koncertünk, persze akkor még nem tudtuk, hogy 20 év múlva is lesz ilyen... Debrecenben játszani egy kicsit azért más, mert mégiscsak a saját közegünk, a saját városunk, ahová eljönnek a szüleink is... ez egy kicsit más, felemelő hangulat... Tamás muterja az enyémmel együtt szokott sírni, hogy 'jaj, ezek a gyerekek olyan ügyesek!'" (nevet)


Az új Tankcsapda albumról, ami akár jövő ősszel megjelenhet:

"Most háttérmunka folyik - jelentette ki Tamás. - Az év elején is neki fogunk feküdni az új számok elkészítésének. Új dalok biztosan jönnek. Igazság szerint most már a zenekar olyan, hogy akkor jelenik meg új számokkal, amikor azt érezzük, hogy meg kell jelennünk velük. Nincs előre betervezve, hogy két vagy három év múlva... De most már mindannyian úgy érezzük, hogy nagyon-nagyon-nagyon kéne jönni..."

"Nem szeretnék elé menni a dolgoknak, de rengeteg olyan új ötlet van a fejemben, szövegek, komplett dalok, amiket nagyon szeretnék már lemezre énekelni, hogy mások is hallják őket, mert szerintem nagyon jók - fogalmazott Laci. - Próbálni jellemzően reggel, délelőtt szoktunk, olyankor még az ember szellemileg és fizikailag is friss, de az ihlet bármikor jöhet... reggel, este, éjszaka, józanon, nem józanon, ez nagyon-nagyon változó. Van már egy csomó teleírt papír, egy sor ötletet felmondtam diktafonra, rengeteg gitárötlet is van mindenféle otthoni felvételeken... ezerféle módja van annak, hogy megjegyezzük az ötleteket..."


Ami a régóta ígért fotós Tankcsapda könyvet illeti, az is a jövő év folyamán jelenik meg.


A Palettának adott interjút itt nézheted meg.


Fotók: Szepesi Bogi
 

Hozzászólások

Nem vagy belépve. A hozzászóláshoz be kell lépni!

Hammer TV

 
VOLBEAT - Premier a decemberi DVD-ről, az új dal: The Everlasting
2018. november 20. (kedd) 15:52

Let's Boogie! Live From Telia Parken címmel egy koncert DVD-vel jelentkezik december 14-én a dán Volbeat. 2017. augusztus 26-án egy különleges bulit adott a banda, az első dán zenekarként tudták telepakolni a Telia Parkent, ami egy hatalmas stadion Koppenhágában, és ezt 48 ezer 250 embernek adott koncertet örökítették meg. Ráadásul olyan vendégeik is voltak a színpadon, mint Lars Ulrich a Metallicából, Mille a Kreatorből, a bokszoló Mikkel Kessler, Barney a Napalm Deathből, avagy Danko Jones. A 26 dalos kiadványról (Blu-ray/2CD, DVD/2CD, 2CD, 3LP és digitális) máris megnézheted az új daluk, a The Everlasting felvételét. A Volbeat már javában dolgozik a 2019-es stúdióalbumán. Michael Poulsen: "Egy álom vált valóra azzal, hogy főbandaként játszhattunk a Telia Parkenben, és megtiszteltetés, hogy a Volbeat családból ilyen sokan eljöttek megnézni minket, és hogy együtt ünnepelhettünk! Izgatottak vagyunk, hogy megoszthatjuk majd...

SMASH INTO PIECES - December elején a Dürerben két másik svéd csapattal
SMASH INTO PIECES - December elején a Dürerben két másik svéd csapattal

Evolver címmel jött ki a múlt hónapban a a látványos koncertjeiről és azonnal ható dalairól ismert svéd Smash Into Pieces negyedik albuma, december 2-án pedig a Dürer Kertben lépnek...

RAMMSTEIN - "Nem hinném, hogy még egy Rammstein albumon dolgozni fogok"
RAMMSTEIN - "Nem hinném, hogy még egy Rammstein albumon dolgozni fogok"

A hónap elején jelentette be a Rammstein a 2019 nyári turnédátumait, az új stúdióalbum pedig tavaszra várható. Richard Kruspe gitáros december közepén Los Angelesben lesz a lemez...

BULLETS AND OCTANE - Holnap a Robotban: mocskos sleaze/punk és rock'n'roll Dél-Kaliforniából
BULLETS AND OCTANE - Holnap a Robotban: mocskos sleaze/punk és rock'n'roll Dél-Kaliforniából

Májusban már beszámoltunk arról, hogy öt éve nem jelentkezett új albummal a Dél-Kaliforniában székelő Bullets And Octane, de a sleaze, punk, rock'n'roll négyes eredetileg 2017-re...

LINDÁM - Kabátban, mezítláb: nyers és őszinte lett a bemutatkozó lemez
LINDÁM - Kabátban, mezítláb: nyers és őszinte lett a bemutatkozó lemez

Első stúdióalbumával jelentkezik a Lindám, a zenészszakmában már régóta ismert Pacziga Linda által vezetett zenekar. A Kabátban, mezitláb album már elérhető az online áruházakban,...

BEATRICE - Könyv jelent meg Miklóska Lajos életéről
BEATRICE - Könyv jelent meg Miklóska Lajos életéről

A napokban könyv jelent meg Miklóska Lajosról, a Sakk-Matt, a Korong, a Syrius és a Beatrice legendás basszusgitáros-énekes dalszerzőjéről. "Lajos a beatkorszakban amatőr...

Bejelentkezés
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Your browser doesn't support or you disabled stylesheets.
HammerWorld Facebook oldal HammerWorld YouTube oldal HammerWorld RSS