TANKCSAPDA - Az A38 buli teltházas, de a Főnixbe mindenkit várnak!

És ott lesznek december 27-én a dabasi Metal Karácsonyon is

2011. december 19. (hétfő) 11:42 | utoljára módosítva: 2011. december 19. (hétfő) 11:43

Idén még három alkalommal lehet élőben elcsípni a Tankcsapdát: most szerdán, december 21-én egy különleges klubbulit adnak Budapesten, az A38 Hajón, ide azonban már minden jegy elkelt, december 27-én viszont Lukácsék is ott lesznek a dabasi Metal Karácsony rendezvényen, az évvégi debreceni koncertjük pedig 29-én lesz a Főnix Csarnokban.A koncertek kapcsán Lukács Laci és Fejes Tamás a Hírtv Paletta műsorában vendégeskedett pár napja, ahol a következőket árulták el a bulik kapcsán:
Arról, hogy az A38 Hajós buli egyfajta főpróbája lesz a Főnix koncertnek:
"Valóban így van, jóllehet a két koncert a jellegét, a méreteit tekintve teljesen más - mondta Lukács Laci. - A Főnix Csarnok ugye az Arénát követően az ország legnagyobb zárt koncerthelyszíne, és éppen a mi városunkban, Debrecenben van. Büszkék is vagyunk rá és nagyon szeretünk ott játszani. Az A38 Hajó ezzel szemben egy kis helyszín, az egy klubkoncert lesz. De valóban az A38 lesz ilyen szempontból a főpróbája a Főnixnek, hiszen eljátsszuk pontosan ugyanazt a műsort, ugyanazt a dallistát, amit aztán majd a Főnix Csarnokban is."
A koncertprogram összeállításáról:


"Igazság szerint mindig próbáljuk elsősorban a koncert hangulatát figyelembe venni - magyarázta Tamás. - Nem tervezgetjük, hogy melyik albumról játsszunk. Kitalálunk egy menetet, hogy milyen íve lesz a koncertnek... az eleje legyen pörgős, ezt már régen játszottuk, ezt kevésbé régen... és így spontán összerakjuk az egész dolgot. Mivel elég sokat koncertezünk Magyarországon, próbáljuk változatossá tenni a műsort, hogy ne legyen unalmas. Tehát egy olyan decemberi műsort fognak tőlünk látni, amilyet még nem."

"Jellemzően egy Tankcsapda koncertnek van egy általános íve - tette hozzá Laci. - Mivel azonban 22 év alatt kiadtunk vagy 15 albumot és ezeken van több, mint 100 dal, egy 25 dalos műsornál bőven van rotálási lehetőség. És ilyen értelemben igyekszünk arra is figyelni, hogy önmagunk számára is legyen mindig valamiféle újdonság, valamiféle frissesség a műsorban. Nyilván vannak olyan dalok, amelyeket egy ilyen nagy koncerten, mint például a Főnix Csarnok, ahová olyan emberek is eljönnek, akik általában nem járnak rockkoncertekre vagy Tankcsapdára, és a zenekar ismertebb dalait ismerik elsősorban... Vannak ilyen úgynevezett kötelező dalok, és ezekből is játszunk majd jó néhányat, de igyekszünk minden alkalommal elővenni olyan dalokat, amiket nagyon rég nem játszottunk már, amik nem annyira kézenfekvőek, nem slágerek, ha úgy tetszik, viszont vehemens, jó Tankcsapda számok és időnként ezeket nekünk is nagyon jó érzés leporolni és eljátszani, mert számunkra is frissnek hatnak."


A debreceni koncert különleges jellegéről Lukács Laci beszélt:

"Ez az évvégi debreceni Tankcsapda koncert már egy 20 éves hagyomány. 1992. december 29-én volt az első ilyen debreceni koncertünk, persze akkor még nem tudtuk, hogy 20 év múlva is lesz ilyen... Debrecenben játszani egy kicsit azért más, mert mégiscsak a saját közegünk, a saját városunk, ahová eljönnek a szüleink is... ez egy kicsit más, felemelő hangulat... Tamás muterja az enyémmel együtt szokott sírni, hogy 'jaj, ezek a gyerekek olyan ügyesek!'" (nevet)


Az új Tankcsapda albumról, ami akár jövő ősszel megjelenhet:

"Most háttérmunka folyik - jelentette ki Tamás. - Az év elején is neki fogunk feküdni az új számok elkészítésének. Új dalok biztosan jönnek. Igazság szerint most már a zenekar olyan, hogy akkor jelenik meg új számokkal, amikor azt érezzük, hogy meg kell jelennünk velük. Nincs előre betervezve, hogy két vagy három év múlva... De most már mindannyian úgy érezzük, hogy nagyon-nagyon-nagyon kéne jönni..."

"Nem szeretnék elé menni a dolgoknak, de rengeteg olyan új ötlet van a fejemben, szövegek, komplett dalok, amiket nagyon szeretnék már lemezre énekelni, hogy mások is hallják őket, mert szerintem nagyon jók - fogalmazott Laci. - Próbálni jellemzően reggel, délelőtt szoktunk, olyankor még az ember szellemileg és fizikailag is friss, de az ihlet bármikor jöhet... reggel, este, éjszaka, józanon, nem józanon, ez nagyon-nagyon változó. Van már egy csomó teleírt papír, egy sor ötletet felmondtam diktafonra, rengeteg gitárötlet is van mindenféle otthoni felvételeken... ezerféle módja van annak, hogy megjegyezzük az ötleteket..."


Ami a régóta ígért fotós Tankcsapda könyvet illeti, az is a jövő év folyamán jelenik meg.


A Palettának adott interjút itt nézheted meg.


Fotók: Szepesi Bogi
 

Hozzászólások

Nem vagy belépve. A hozzászóláshoz be kell lépni!

Hammer TV

 
KILL THE LIGHTS - Dalpremier az ex-Bullet For My Valentine dobos csapatától: Watch You Fall
2019. február 16. (szombat) 07:59

Kill The Lights névre hallgat az az új banda, amelyben a Bullet For My Valentine alapító dobosa, a zenekarból hivatalosan 2017 decemberében távozó Moose, azaz Michael Thomas egyesítette erőit James Clark énekessel (Throw The Fight), Jordan Whelan (Still Remains) és Travis Montgomery (Threat Signal) gitárosokkal, valamint Davey Richmond dobossal (Glamour Of The Kill). A klippel kísért bemutatkozó daluk a The Faceless volt, most pedig már a második dal is meghallgatható, ennek Watch You Fall a címe "A Watch You Fall annak megtanulásáról szól, hogy kizárhatod az életedből azokat a mérgező embereket, akik csak negatív gondolatokra képesek és csakis önmagukra gondolnak. Lépj hátra egyet és csak nézd, ahogy a karma elvégzi a feladatát, ahogy ezek az emberek megkapják, amit megérdemelnek. Ki mint vet, úgy arat..."   Kill The Lights a Facebookon   KILL THE LIGHTS - Watch You Fall (a 2019-es bemutatkozó album...

NOMAD - Hivatalos klip született A Dalban szereplő számukhoz: A remény hídjai
NOMAD - Hivatalos klip született A Dalban szereplő számukhoz: A remény hídjai

Januárban A Dal 2019 első élő előválogatóján a Nomad zenekar is továbbjutott A remény hídjai című számmal, amelyhez most egy hivatalos klip is született. Holnap (szombaton) ismét...

FALLUJAH - A második dal az új énekessel: Dopamine
FALLUJAH - A második dal az új énekessel: Dopamine

Undying Light címmel március 15-én jelenik meg a technikás, progos extrém metalt nyomató kaliforniai Fallujah negyedik albuma, a 2016-os Dreamless lemez folytatása, amelynek második...

VOLUMEFEEDER - Albumpremier a hódmezővásárhelyi triótól: The Element Of Fire
VOLUMEFEEDER - Albumpremier a hódmezővásárhelyi triótól: The Element Of Fire

The Element Of Fire címmel megjelent és meghallgatható, de le is tölthető a hódmezővásárhelyi VolumeFeeder trió első albuma. "Hölgyek és Urak! Megjelent az új albumunk!...

AVANTASIA - Klippremier: Candice Nighttal a Moonglow
AVANTASIA - Klippremier: Candice Nighttal a Moonglow

Moonglow címmel a mai napon jelent meg a Tobias Sammet vezette Avantasia új albuma, a 2016-os Ghostlights folytatása, és máris itt a címadó dal hivatalos videoklipje. A dalban a Blackmore's...

SPIRITS OF FIRE - Dal- és klippremier Ripper Owens és Chris Caffery új csapatától
SPIRITS OF FIRE - Dal- és klippremier Ripper Owens és Chris Caffery új csapatától

Az már tavaly nyáron kiderült, hogy egy Spirits Of Fire nevű új bandában fogott össze Tim "Ripper" Owens énekes (ex-Judas Priest, Iced Earth, Charred Walls Of The Damned), Chris...

Bejelentkezés
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Your browser doesn't support or you disabled stylesheets.
HammerWorld Facebook oldal HammerWorld YouTube oldal HammerWorld RSS