TANKCSAPDA - Az A38 buli teltházas, de a Főnixbe mindenkit várnak!

És ott lesznek december 27-én a dabasi Metal Karácsonyon is

2011. december 19. (hétfő) 11:42 | utoljára módosítva: 2011. december 19. (hétfő) 11:43

Idén még három alkalommal lehet élőben elcsípni a Tankcsapdát: most szerdán, december 21-én egy különleges klubbulit adnak Budapesten, az A38 Hajón, ide azonban már minden jegy elkelt, december 27-én viszont Lukácsék is ott lesznek a dabasi Metal Karácsony rendezvényen, az évvégi debreceni koncertjük pedig 29-én lesz a Főnix Csarnokban.A koncertek kapcsán Lukács Laci és Fejes Tamás a Hírtv Paletta műsorában vendégeskedett pár napja, ahol a következőket árulták el a bulik kapcsán:
Arról, hogy az A38 Hajós buli egyfajta főpróbája lesz a Főnix koncertnek:
"Valóban így van, jóllehet a két koncert a jellegét, a méreteit tekintve teljesen más - mondta Lukács Laci. - A Főnix Csarnok ugye az Arénát követően az ország legnagyobb zárt koncerthelyszíne, és éppen a mi városunkban, Debrecenben van. Büszkék is vagyunk rá és nagyon szeretünk ott játszani. Az A38 Hajó ezzel szemben egy kis helyszín, az egy klubkoncert lesz. De valóban az A38 lesz ilyen szempontból a főpróbája a Főnixnek, hiszen eljátsszuk pontosan ugyanazt a műsort, ugyanazt a dallistát, amit aztán majd a Főnix Csarnokban is."
A koncertprogram összeállításáról:


"Igazság szerint mindig próbáljuk elsősorban a koncert hangulatát figyelembe venni - magyarázta Tamás. - Nem tervezgetjük, hogy melyik albumról játsszunk. Kitalálunk egy menetet, hogy milyen íve lesz a koncertnek... az eleje legyen pörgős, ezt már régen játszottuk, ezt kevésbé régen... és így spontán összerakjuk az egész dolgot. Mivel elég sokat koncertezünk Magyarországon, próbáljuk változatossá tenni a műsort, hogy ne legyen unalmas. Tehát egy olyan decemberi műsort fognak tőlünk látni, amilyet még nem."

"Jellemzően egy Tankcsapda koncertnek van egy általános íve - tette hozzá Laci. - Mivel azonban 22 év alatt kiadtunk vagy 15 albumot és ezeken van több, mint 100 dal, egy 25 dalos műsornál bőven van rotálási lehetőség. És ilyen értelemben igyekszünk arra is figyelni, hogy önmagunk számára is legyen mindig valamiféle újdonság, valamiféle frissesség a műsorban. Nyilván vannak olyan dalok, amelyeket egy ilyen nagy koncerten, mint például a Főnix Csarnok, ahová olyan emberek is eljönnek, akik általában nem járnak rockkoncertekre vagy Tankcsapdára, és a zenekar ismertebb dalait ismerik elsősorban... Vannak ilyen úgynevezett kötelező dalok, és ezekből is játszunk majd jó néhányat, de igyekszünk minden alkalommal elővenni olyan dalokat, amiket nagyon rég nem játszottunk már, amik nem annyira kézenfekvőek, nem slágerek, ha úgy tetszik, viszont vehemens, jó Tankcsapda számok és időnként ezeket nekünk is nagyon jó érzés leporolni és eljátszani, mert számunkra is frissnek hatnak."


A debreceni koncert különleges jellegéről Lukács Laci beszélt:

"Ez az évvégi debreceni Tankcsapda koncert már egy 20 éves hagyomány. 1992. december 29-én volt az első ilyen debreceni koncertünk, persze akkor még nem tudtuk, hogy 20 év múlva is lesz ilyen... Debrecenben játszani egy kicsit azért más, mert mégiscsak a saját közegünk, a saját városunk, ahová eljönnek a szüleink is... ez egy kicsit más, felemelő hangulat... Tamás muterja az enyémmel együtt szokott sírni, hogy 'jaj, ezek a gyerekek olyan ügyesek!'" (nevet)


Az új Tankcsapda albumról, ami akár jövő ősszel megjelenhet:

"Most háttérmunka folyik - jelentette ki Tamás. - Az év elején is neki fogunk feküdni az új számok elkészítésének. Új dalok biztosan jönnek. Igazság szerint most már a zenekar olyan, hogy akkor jelenik meg új számokkal, amikor azt érezzük, hogy meg kell jelennünk velük. Nincs előre betervezve, hogy két vagy három év múlva... De most már mindannyian úgy érezzük, hogy nagyon-nagyon-nagyon kéne jönni..."

"Nem szeretnék elé menni a dolgoknak, de rengeteg olyan új ötlet van a fejemben, szövegek, komplett dalok, amiket nagyon szeretnék már lemezre énekelni, hogy mások is hallják őket, mert szerintem nagyon jók - fogalmazott Laci. - Próbálni jellemzően reggel, délelőtt szoktunk, olyankor még az ember szellemileg és fizikailag is friss, de az ihlet bármikor jöhet... reggel, este, éjszaka, józanon, nem józanon, ez nagyon-nagyon változó. Van már egy csomó teleírt papír, egy sor ötletet felmondtam diktafonra, rengeteg gitárötlet is van mindenféle otthoni felvételeken... ezerféle módja van annak, hogy megjegyezzük az ötleteket..."


Ami a régóta ígért fotós Tankcsapda könyvet illeti, az is a jövő év folyamán jelenik meg.


A Palettának adott interjút itt nézheted meg.


Fotók: Szepesi Bogi
 

Hozzászólások

Nem vagy belépve. A hozzászóláshoz be kell lépni!

Hammer TV

 
U.D.O. - Újabb zenésztárs távozik, ezúttal Fitty Wienhold
2018. szeptember 20. (csütörtök) 07:54

Három hete sincs annak, hogy megjelent a U.D.O. zenekar új albuma, a remekül sikerült Steelfactory, a legfrissebb hír pedig az, hogy a csapatból kiszállt Fitty Wienhold basszusgitáros, aki 1996 óta zenélt az egykori Accept frontember, Udo Dirkschneider társaként. Fitty utódjáról egyelőre nincs hír, ahogy arról sem, hogy ki veszi át a tavasszal távozott Bill Hudson gitáros (Circle II Circle, Trans-Siberian Orchestra) helyét. Fitty utolsó koncertje a csapattal október 19-én lesz Mallorcán. A szeptemberi HammerWorld magazinban egy alapos interjút is találsz Udo Dirkschneiderrel. Fitty: "22 év után úgy döntöttem, hogy új utat választok az életemben és kiszállok a zenekarból. 22 éven át voltam a U.D.O. basszusgitárosa, dalszerzője, motivátora és még ki tudja mi mindene, valamint 22 éves barátság fűz Udo-hoz, de nem hagyom el a U.D.O. családot, mert ez sokkal több volt, mint pusztán üzleti kapcsolat. Ott leszek, amikor szükség van...

KISS - Tévés tehetségkutatóban jelentették be az utolsó turnéjukat
KISS - Tévés tehetségkutatóban jelentették be az utolsó turnéjukat

Arról már a nyár elején beszámoltunk, hogy Gene Simmons a svéd Expressennek adott interjújában úgy fogalmazott, hogy a KISS egy 3 éves turnéra készül, amelynek startja 2019...

AWS - Előrendelhető az új album, friss dal és klip: X/0
AWS - Előrendelhető az új album, friss dal és klip: X/0

Fekete részem címmel október elsején jelenik meg az új AWS album, amely máris előrendelhető a csapat honlapján - akár férfi/női pólókkal, sapkával együtt is. A Hol voltál? című...

APEY & THE PEA - "Pont azért imádom a metal színteret, mert a legbefogadóbb közösség"
APEY & THE PEA - "Pont azért imádom a metal színteret, mert a legbefogadóbb közösség"

A Recorder magazin nemrég megjelent 65. számának címlapján az Apey & The Pea szerepel, a lap fókusztémája pedig ezúttal a metalzene hazai története nagyinterjúkkal, történeti...

WARKINGS - Klipes dallal mutatkozik be az új epikus power metal csapat: Gladiator
WARKINGS - Klipes dallal mutatkozik be az új epikus power metal csapat: Gladiator

Reborn címmel jelenik meg november 16-án az epikus power metalt játszó Warkings debütáló albuma. A Napalm kiadóhoz nyáron szerződött csapatról egyelőre nem sokat tudni, viszont a...

ESPERFALL - Hallgasd végig a budapesti csapat első EP-jét: A Leap Of Faith
ESPERFALL - Hallgasd végig a budapesti csapat első EP-jét: A Leap Of Faith

A Leap Of Faith címmel augusztus elején jelent meg a 2016-ban alakult budapesti Esperfall bemutatkozó EP-je. A frontlányos szimfonikus metalt játszó banda 5 tételes EP-je végighallgathat, a...

Bejelentkezés
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Your browser doesn't support or you disabled stylesheets.
HammerWorld Facebook oldal HammerWorld YouTube oldal HammerWorld RSS