TANKCSAPDA - Az A38 buli teltházas, de a Főnixbe mindenkit várnak!

És ott lesznek december 27-én a dabasi Metal Karácsonyon is

2011. december 19. (hétfő) 11:42 | utoljára módosítva: 2011. december 19. (hétfő) 11:43

Idén még három alkalommal lehet élőben elcsípni a Tankcsapdát: most szerdán, december 21-én egy különleges klubbulit adnak Budapesten, az A38 Hajón, ide azonban már minden jegy elkelt, december 27-én viszont Lukácsék is ott lesznek a dabasi Metal Karácsony rendezvényen, az évvégi debreceni koncertjük pedig 29-én lesz a Főnix Csarnokban.A koncertek kapcsán Lukács Laci és Fejes Tamás a Hírtv Paletta műsorában vendégeskedett pár napja, ahol a következőket árulták el a bulik kapcsán:
Arról, hogy az A38 Hajós buli egyfajta főpróbája lesz a Főnix koncertnek:
"Valóban így van, jóllehet a két koncert a jellegét, a méreteit tekintve teljesen más - mondta Lukács Laci. - A Főnix Csarnok ugye az Arénát követően az ország legnagyobb zárt koncerthelyszíne, és éppen a mi városunkban, Debrecenben van. Büszkék is vagyunk rá és nagyon szeretünk ott játszani. Az A38 Hajó ezzel szemben egy kis helyszín, az egy klubkoncert lesz. De valóban az A38 lesz ilyen szempontból a főpróbája a Főnixnek, hiszen eljátsszuk pontosan ugyanazt a műsort, ugyanazt a dallistát, amit aztán majd a Főnix Csarnokban is."
A koncertprogram összeállításáról:


"Igazság szerint mindig próbáljuk elsősorban a koncert hangulatát figyelembe venni - magyarázta Tamás. - Nem tervezgetjük, hogy melyik albumról játsszunk. Kitalálunk egy menetet, hogy milyen íve lesz a koncertnek... az eleje legyen pörgős, ezt már régen játszottuk, ezt kevésbé régen... és így spontán összerakjuk az egész dolgot. Mivel elég sokat koncertezünk Magyarországon, próbáljuk változatossá tenni a műsort, hogy ne legyen unalmas. Tehát egy olyan decemberi műsort fognak tőlünk látni, amilyet még nem."

"Jellemzően egy Tankcsapda koncertnek van egy általános íve - tette hozzá Laci. - Mivel azonban 22 év alatt kiadtunk vagy 15 albumot és ezeken van több, mint 100 dal, egy 25 dalos műsornál bőven van rotálási lehetőség. És ilyen értelemben igyekszünk arra is figyelni, hogy önmagunk számára is legyen mindig valamiféle újdonság, valamiféle frissesség a műsorban. Nyilván vannak olyan dalok, amelyeket egy ilyen nagy koncerten, mint például a Főnix Csarnok, ahová olyan emberek is eljönnek, akik általában nem járnak rockkoncertekre vagy Tankcsapdára, és a zenekar ismertebb dalait ismerik elsősorban... Vannak ilyen úgynevezett kötelező dalok, és ezekből is játszunk majd jó néhányat, de igyekszünk minden alkalommal elővenni olyan dalokat, amiket nagyon rég nem játszottunk már, amik nem annyira kézenfekvőek, nem slágerek, ha úgy tetszik, viszont vehemens, jó Tankcsapda számok és időnként ezeket nekünk is nagyon jó érzés leporolni és eljátszani, mert számunkra is frissnek hatnak."


A debreceni koncert különleges jellegéről Lukács Laci beszélt:

"Ez az évvégi debreceni Tankcsapda koncert már egy 20 éves hagyomány. 1992. december 29-én volt az első ilyen debreceni koncertünk, persze akkor még nem tudtuk, hogy 20 év múlva is lesz ilyen... Debrecenben játszani egy kicsit azért más, mert mégiscsak a saját közegünk, a saját városunk, ahová eljönnek a szüleink is... ez egy kicsit más, felemelő hangulat... Tamás muterja az enyémmel együtt szokott sírni, hogy 'jaj, ezek a gyerekek olyan ügyesek!'" (nevet)


Az új Tankcsapda albumról, ami akár jövő ősszel megjelenhet:

"Most háttérmunka folyik - jelentette ki Tamás. - Az év elején is neki fogunk feküdni az új számok elkészítésének. Új dalok biztosan jönnek. Igazság szerint most már a zenekar olyan, hogy akkor jelenik meg új számokkal, amikor azt érezzük, hogy meg kell jelennünk velük. Nincs előre betervezve, hogy két vagy három év múlva... De most már mindannyian úgy érezzük, hogy nagyon-nagyon-nagyon kéne jönni..."

"Nem szeretnék elé menni a dolgoknak, de rengeteg olyan új ötlet van a fejemben, szövegek, komplett dalok, amiket nagyon szeretnék már lemezre énekelni, hogy mások is hallják őket, mert szerintem nagyon jók - fogalmazott Laci. - Próbálni jellemzően reggel, délelőtt szoktunk, olyankor még az ember szellemileg és fizikailag is friss, de az ihlet bármikor jöhet... reggel, este, éjszaka, józanon, nem józanon, ez nagyon-nagyon változó. Van már egy csomó teleírt papír, egy sor ötletet felmondtam diktafonra, rengeteg gitárötlet is van mindenféle otthoni felvételeken... ezerféle módja van annak, hogy megjegyezzük az ötleteket..."


Ami a régóta ígért fotós Tankcsapda könyvet illeti, az is a jövő év folyamán jelenik meg.


A Palettának adott interjút itt nézheted meg.


Fotók: Szepesi Bogi
 

Hozzászólások

Nem vagy belépve. A hozzászóláshoz be kell lépni!

Hammer TV

 
THE MORNING STAR - Albumpremier a dunaújvárosi csapattól: Harvesters
2019. június 17. (hétfő) 08:55

Harvesters címmel megjelent és végig is hallgathatóa dunaújvárosi The Morning Star negyedik albuma. "A rockzene napján, június 16-án megjelent a Harvesters című 2019-es nagylemezünk. Hallgassátok a zenekarunk Youtube vagy Bandcamp oldalán, utóbbi oldalunkról le is töltheted! Július 8-án 21:45-tól a Rockmaratonon The Morning Star lemezbemutató koncert."   www.facebook.com/themorningstargroup     THE MORNING STAR - Harvesters (a 2019-es album) Harvesters by The Morning Star "A Rockmaraton Fesztiválon az összes új merch-termékünket megvásárolhatjátok majd a shopban. Figyeljétek a közösségi oldalainkat. Rajtuk a ráncfelvarrott korábbi albumainkat, teljes diszkográfiával, a Revolution Blues, a Hedgehoglife és most már az Eleve lemez dalait."   "Itt az új albumunk első saját dala. Az Omerta című számra esett a választás, mivel nagyon jellemzi a lemez egészét. A...

BAEST - Jön a dán death metalosok második lemeze, klippel az első dal: Gula
BAEST - Jön a dán death metalosok második lemeze, klippel az első dal: Gula

Venenum címmel szeptember 13-án lát napvilágot a dán death metal gépezet Baest második albuma, a 2018-as Danse Macabre lemez folytatása, amelyről máris itt a klippel kísért első...

INGESTED - Új EP a brit brutál csapattól, kedden Szegeden játszanak
INGESTED - Új EP a brit brutál csapattól, kedden Szegeden játszanak

Június 18-án, azaz kedden a szegedi JATE-klubban játszik a death/grind/deathcore vonalas brit Ingested, amelynek pénteken kiadott új EP-jét azonnal végig is hallgathatod. A buli vendége a...

THE NEW ROSES - Az első dal az augusztusi albumról, novemberben magyar koncert
THE NEW ROSES - Az első dal az augusztusi albumról, novemberben magyar koncert

Nothing But Wild címmel augusztus 2-án lát napvilágot a német hard rock új vonalát képviselő The New Roses negyedik albuma, amelyről máris itt az az első dal, a Down By The River. Jó...

BLOODY HAMMERS - Klippel a horror rockerek új dala: Let Sleeping Corpses Lie
BLOODY HAMMERS - Klippel a horror rockerek új dala: Let Sleeping Corpses Lie

The Summoning címmel jelenik meg június 26-án a doomos, gótos pszichedelikus hard rockot, ősmetalt horror és okkult témákkal kísérő észak-karolinai Bloody Hammers új stúdióalbuma,...

HOLLYWOOD VAMPIRES - Egy hét múlva új album, hallgass bele minden dalba!
HOLLYWOOD VAMPIRES - Egy hét múlva új album, hallgass bele minden dalba!

Rise címmel jelenik meg június 21-én a Hollywood Vampires második albuma. Alice Cooper, Joe Perry (Aerosmith) és Johnny Depp zenekarától máris itt egy alapos lemezelőzetes - ízelítő...

Bejelentkezés
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Your browser doesn't support or you disabled stylesheets.
HammerWorld Facebook oldal HammerWorld YouTube oldal HammerWorld RSS