Megosztom!facebooktwitteriwiw

LOVRECK - Saját szavaikkal a friss Hammer mellékleteként kapható Lélek-Gyilkos album

Lovrek Krisztián gitáros nyerte meg a Marshall Gitárversenyt

Már oszágszerte kapható a Nightwish címlapos december-januári HammerWorld, amelynek két extra CD-melléklete is van, a Cadaveres egy különleges anyaga és a debütáló Lovreck album, a Lélek-Gyilkos.
A Lovreck zenekar hivatalosan 2010 tavaszán alakult meg, azonban a csapat gyökerei egészen a '90-es évek közepéig nyúlnak vissza, ugyanis Kárpáti Zoltán Zalán az akkoriban elismert underground bandának számító komlói Hearty Laugh-nak volt a fő dalszerzője, gitárosa. A Lovreck frontembere, az énekes/gitáros Lovreck Krisztián ugyan a Metallica hatására fogott gitárt a '90-es évek végén, de szintén komlói lévén, hatalmas rajongója volt a Hearty Laugh-nak is.



"ZZ már akkor így gitározott, amikor én még csak elkezdtem az egészet. Tiniként nekem ő éppen olyan gitár idol volt, mint mondjuk Mentes Norbi vagy Maróthy Zoli. ZZ dalain 'nőttem fel', és közben arról álmodoztam, hogy talán egyszer majd együtt zenélhet a két komlói bányász! (nevet) Aztán az élet úgy hozta, hogy végül sikerült egyesíteni erőinket és én nagyon örülök annak, hogy ilyen képességű gitáros/dalszerző van mellettem."
A két zenész tehát már Budapesten fogott össze, így született meg a Lovreck zenekar, amelynek debütáló albuma iránt az is komoly érdeklődést keltett, hogy Krisztián idén második helyezett lett a Hammer Gitárhős vetélkedőjén, a Marshall Gitárversenyét pedig egyenesen meg is nyerte, így ő lesz a jövőre 50 éves Marshall cég hazai arca.
A friss HammerWorldben a CD mellé egy alapos interjút is olvashatsz Lovrek Krisztiánnal, itt pedig megtudhatod, hogy Krisztián és ZZ mit gondol a debütáló lemez dalairól.
A december-januári, 2 CD-s Hammerworld magazin ára mindössze 990 Ft, és ide kattintva tudod megrendelni.







LOVRECK (b-j):
Farkas István basszusgitáros
Kárpáti Zoltán Zalán gitáros + vokál
Lovrek Krisztián énekes/gitáros
Károlyi Zoltán dobos



www.facebook.com/LOVRECK

www.lovreck.hu
 



LOVRECK - Lélek-Gyilkos
(Lovreck/Hammerworld - 2011)

1. Akarom
2. Eláslak
3. Mennyit bírsz?
4. Új utakon
5. Ugye érzed?!
6. Tiéd volt
7. Lélek-Gyilkos
8. Soul Slayer





1. AKAROM

Lovrek Krisztián: "Ennek a dalnak az összerakásával kezdődött ZZ-vel a közös munkánk, ami aztán olyannyira jól sikerült, hogy a lemezre végül már nem is vettük újra - vagyis győzött a lustaság! (nevet) Mivel eredetileg csak demónak készült, így benne van az a fajta nyersesség, ami a precíz stúdiófelvételekre általában kevésbé jellemző - magyarul hanyagul lett felgitározva...(nevet) Húzós tempója miatt egy kiváló nyitónóta, a koncerteken is ezzel kezdünk, ami nagy kihívást jelent az intenzív riffelés és az igen technikás másfél perces szóló miatt, amelynek egyébként több gitárverseny sikert is köszönhetek.

A lemez szövegeit tekintve: az élete során mindenkinek megvannak a különféle démonai, nálam a 'gonosz' két nőszemély képében öltött testet fiatal felnőttkorom hajnalán... (nevet)  Így aztán a szövegek többnyire hozzájuk kötődnek. Anélkül, hogy kielemeznék minden mondatot, egy tanulságos és utólag már viccesnek tűnő sztorit elárulok a refrénben megörökített 'Itt állok újra az ajtód előtt' sorral kapcsolatban, amely konkrét esetet 'dolgoz' fel! (nevet)

Történt ugyanis, hogy az egyes számú démon és köztem zajló viharos l'amour 'hivatalos' vége után pár hónappal - ami aztán persze még évekig elhúzódott - a tél kellős közepén ellátogattam a piciny lakhelyén található kábé egyetlen vendéglátóipari egységbe, ahol miután ő várakozásommal ellentétben nem jelent meg, sikerült túlzottan bátorra inni magam, és egy szál pulcsiban, gyalog, éjjel 2 körül elindultam a több kilométerre lévő, a faluhatárban meghúzódó házukhoz, majd ott átmászva egy zárt kapun, valamint a kertben lévő újabb kerítésen - ahol egyébként egy baromi nagy kutya élt... - elkezdtem vadul kopogtatni a lány ablakán.

Miután válasz nem érkezett, és a kutyatámadást is megúsztam, városi nindzsákat megszégyenítő módon újra átvetettem magam a belső udvar kerítésén, hogy a bejárati ajtót vegyem célba, ahol a legmélyebb álmukból felvert, és emiatt rendkívül 'boldog' szülők fogadtak, de az 'ereimben gyilkos méreg', vagyis az alkohol miatt nemhogy belépni, de konkrétan megszólalni sem tudtam... Mondtam volna a magamét, de a nyelvem egyszerűen nem engedelmeskedett! (nevet) Szép kis botrány kerekedett az akciómból, úgyhogy a visszahódítási tervem befuccsolt, és sajnos szobrot sem emeltek a hős-szerelmes tettemért, ellenben hülyére fagytam, és majdnem rám hívták a rendőröket... A tanulság pedig? Borból is megárt a sok!" (nevet)

Komolyra fordítva: a szöveg önmagáért beszél, sok dolog megtalálható benne, a bennünk lakozó bizonyítási vágytól kezdve a mindent megmérgező hazugságok gyűlöletéig, elutasításáig."


Kárpáti Zoltán
: "Lemezre és koncertre egyaránt kiváló nyitódal. Ez az arcbamászós szöveg meg olyan, mintha valaki két centiről üvöltené a másik képébe, hogy mit is akar valójában. Gyilkos riffek, dallamos refrén, parádés szóló - nem is kell több az ütős kezdéshez. Szerintem az album egyik legerősebb tétele! A második klip feltehetően erre a dalra készül majd."


LOVRECK - Akarom (demó)




2. ELÁSLAK

Lovrek Krisztián: "Az állandó karozást igénylő fő téma az egyik kedvenc riffem a lemezről, a szólórészt meg egyenesen imádom! ...ahogy folyamatosan forog a dob a zenei alap alatt, tökéletes harmóniában ZZ zseniális szólójával... A Zoli korábbi munkásságából átvett Hearty Laugh nóták közül ennek a feldobolása okozta a legnagyobb fejtörést... dobtanárok sem tudták megfejteni, hogy mi is történik benne pontosan, de végül csak rájöttem az okosságra, amiért rendkívül büszke is vagyok magamra! (nevet)

A szövege, de főleg a refrén miatt ('...ha végeztünk, a kertben eláslak') ideális választás lehet szerenádokra, szeretett tanáraikat búcsúztató diákok számára, netán dalküldős műsorokba, pokolra kívánt ex-eknek címezve!" (nevet)


Kárpáti Zoltán: "Nem mindennapi témát feszeget ez a szöveg. Annak idején - több mint 15 éve -, valószínűleg nem kevés átmulatott éjszaka ihlette a szöveget, amelyet Hudacsek Berci (ex-Hearty Laugh) barátunk követett el. Tiszta Horror! (nevet) Érdemes lenne egy jó kis animációs klipet készíteni hozzá."


Lovrek Krisztián
: "Én inkább egy börtönös videót tudnék elképzelni, a Metallica St. Angeréhez hasonlatosan. Képzeld el, ott mekkora sikere lenne a szövegnek!" (nevet)






3. MENNYIT BÍRSZ?


Lovrek Krisztián: "Ez a legsúlyosabb nóta a lemezen, mázsás riffekkel, elképesztően megkomponált kétszólamú, több hangnembe modulálós, progresszív instrumentális középrésszel ZZ ízes szólója előtt - nekem ez az abszolút kedvencem!"


Kárpáti Zoltán: "A végletesen lecsupaszított fő riff azonnal lesújt, melynek hatását a gitárok további lehangolásával is igyekeztünk fokozni. Nincs cicoma, csak egyszerű, nyers erő, amit pusztán a középrész ikergitáros megfejtései ellensúlyoznak, valamint az utolsó refrén hangnemváltása. A súlyos témávlasztás és a mondanivaló tökéletesen kiegészíti egymást. Szeretjük játszani!"




4. ÚJ UTAKON


Lovrek Krisztián: "Ez az egyik legrégebbi dalom. Még 19 évesen írtam, a szólóját is beleértve, amit aztán hangról-hangra meg is tartottam. A szövegét tekintve az egyes számú démonnal évekig elhúzódó 'se-veled-se-nélküled' állapotot taglalja. Extraként megtalálható a CD-n a dal komplett tabulatúrás gitárkottája is, amelyhez kapcsolódóan a Facebook oldalunkon és honlapunkon (www.facebook.com/LOVRECK és www.lovreck.hu) hamarosan játékot is hirdetünk. A fődíj egy Marshall erősítő lesz a KorgZóna.hu felajánlásának köszönhetően, úgyhogy érdemes követni az aktualitásokat!"






5. UGYE ÉRZED?!


Lovrek Krisztián
: Ez az első klipes nótánk, a lemez talán legslágeresebb darabja, egy újabb remek ZZ szólóval a közepén. A CD-n extraként a videó is megtalálható."


Kárpáti Zoltán
: "Lovreckes léptékkel mérve ez egy rövid darab... (nevet) Dallamos refrén és szóló, nagy dinamikai különbségek... minden megvan benne, ami egy fogós nótához szükséges."


LOVRECK - Ugye érzed?! (a 2011-es Lélek-Gyilkos albumhoz)





6. TIÉD VOLT


Lovrek Krisztián: "A legnagyobb szélsőségek dala: a súlyos intró után a verzék tiszta hangszínen szólalnak meg, hogy aztán a középrésztől elszabaduljon a pokol! A szólója az Akaroméval egy időben született, ennek megfelelően ez is egy nagy kihívást jelentő, technikás darab. Szövegét a kettes számú 'démonom' ihlette, akit évekig próbáltam megmenteni önmagától. Sajnos a két évvel ezelőtt bekövetkezett halálával a számcím múlt ideje visszavonhatatlanul véglegessé vált..."


Kárpáti Zoltán
: "Egy igazi remekmű. Nem pusztán egy dal a sok közül - ezt maga az élet ihlette. A keretes szerkezet, illetve a verzék és a refrének közti hangulatváltás csak még jobban kiemeli a szöveg mondanivalóját. A mű középső része - a hosszát tekintve is - egy teljesen elkülönülő egységként funkcionál... Dal a dalban, ahol kiemelt jelentőséggel bír a mindent elsöprő GITÁRSZÓLÓ, melyben Krisztián tényleg megmutatja mit is jelent a mai értelemben vett virtuóz GITÁROZÁS!"



LOVRECK - Tiéd volt (demó)





8. LÉLEK-GYILKOS

Lovrek Krisztián
: "A soha véget nem érő címadó tétel! (nevet) Több tempóváltással, progresszív részekkel... Anno 'Őrlős' munkacímen futott, de utólag nézve találóbb lett volna a 'neverending song' elnevezés... Nem szeretem élőben játszani, mert nagyon megterhelő a folyamatos, pihenő nélküli énekrészek miatt, de a ritmusszekciónak ez a kedvence... Meg hát a lemezcím is innen jött, úgyhogy ezt jól megszívtam! (nevet) Mivel rendre a bulik végére hagyjuk, többnyire nagyon megszenvedek vele, ezért alig várom, hogy kikerüljön a koncertműsorból! (nevet) Vicces, de a szóló egy apró momentumában sikerült 'újraírnom' ZZ egyik dallamát a Mennyit bírsz-ból... De erre csak jóval később jöttem rá, amikor már felvettük és nem volt mit tenni! (nevet)

Az Akaromhoz hasonlóan ezt is megtartottuk a demós korszakból, úgyhogy most belegondolva ez adja a lemez keretes szerkezetét! (nevet) Ez az egyik utolsóként megírt szövegem, és a több, mint hét éve mellettem lévő angyal, az életem párja ihlette. A mindannyiunkban benne lakozó 'másik én'-ről szól, arról, akinek a kételyeinket, félelmeinket köszönhetjük, és aki folyamatosan amortizálja a pozitív felünket. A lemez végül azért kapta a Lélek-Gyilkos címet, mert valahol minden rossz döntésünk mögött ez a negatív énünk áll. Enélkül aligha éltük volna meg azokat a keserves élményeket, amelyekről a dalok szólnak."


Kárpáti Zoltán: "Súlyos riff-hegyekbe burkolt kőkemény igazság a mindenkiben ott lakozó sötét oldalról. Mint a legtöbb Lovreck dal, ez is igen személyes jellegű. Az ember önmagával vívott küzdelmét mutatja be. Az album leghosszabb szerzeményében - közel 9 perces lett - nincs kompromisszum: minden zenei motívumnak megvan a maga helye és szerepe. Egy ilyen súlyos, mély téma boncolgatását nem is akartuk időkorlátok közé szorítani."


LOVRECK - Lélek-Gyilkos (demó)




9. SOUL SLAYER

Lovrek Krisztián: "Eredetileg egy kétnyelvű anyagban gondolkoztunk, hiszen a több milliónyi YouTube néző többsége nem magyar, viszont főként anyagi okokból egyelőre csak erre a nótára készült angol verzió. Még szerencse, hogy ez lett a lemez címadója... Hmm, nyomatékos dupla keretes szerkezeti lezárás?!" (nevet)




 

Hozzászólások

[009289]
LordSkrent
2011. december 30. (péntek) 11:49
Szerintem, ha ez a lemez nem hammer-mellékletként jelenik meg egy "hammer közeli" előadótól, hanem bármely egyéb módon feltűnik az ismeretlenből, akkor nem ilyen magasztaló kritikák jelennének meg róla (ha egyáltalán méltatnák arra, hogy írjanak róla). Kishazánkban ettől a formációtól sokkal egyedibb, minőségibb zenekarok is léteznek mind zenében, mind szövegekben. Aki aktívan figyeli a magyar undergroundot annak nem kell keresnie olyan zenekart akik majd betöltik a Tankcsapda mögött hagyott űrt. Tényleg nem sértő szándék mondatja ezt velem, de ezért a lemezért kár volt megtanulni gitározni...
[009287]
Attikorn
2011. december 29. (csütörtök) 04:35
Nekem is olyan izzadságszagú . . . meghallgattam egyszer, becsületből, de még egyszer már nem bírtam . . .
[009286]
war
2011. december 28. (szerda) 18:48
Kedves metalrajongó emberkék.
Akinek ez a cédé mond valamit, az nagyon nincsen rendben metaldalok terén. Nekem semmi bajom a gitárokkal, meg a tehetséggel, meg 'mittomén még mi mindent leírnak itt és más helyt is. Van nektek fületek??? Az első másodperce már el is dönti, hogy egy nagy kalap izzadságszag, konkrét lopásoktól hemzsegő hang-halmaz. Az a nyitó riff már kiveri a biztosítékot. Akkora Carcass, hogy nem is kell hatásokról, meg érzésekről, meg ráérzésről beszélni, az konkrét nyúlás.
Ha valaki jól "kezeli" a gitárt, az miért jelenti, jelentené azt, hogy jó dalszerző is? Jaj Magyarország, ha ez a gitáros akar a jövőben betölteni bármilyen űrt is.
Le a kalappal előtte, hogy ezta pofátlan lemezt kiadta.
[009186]
tomacsek
2011. december 12. (hétfő) 21:59
A zene - még ha valóban sok is a direkt hatásmegjelenés - még igazán élvezhető is, a szólók tényleg szépen kidolgozottak és dallamosak, no de a szövegekkel és főleg az énekteljesítménnyel továbbra sem tudok megbarátkozni. Krisztián maradjon csak a gitárnál, és keressenek egy jó kis énekest aki igazán ütős szöveget is tud kanyarítani, akkor átütő sikereket érhetnek el. Így kevés az esély. Nálam biztosan.
[009181]
vinylfanatic
2011. december 11. (vasárnap) 21:17
Csatlakozom uz75 véleményéhez.Ez egyszerűen zseniális lemez.Külön kiemelném a dobjátékot.Eszméletlen jó a két lábdobos technikája a dobosnak.A hangzás is nagyon rendben van,jól szól a lemez.Egy gyengesége van ennek a lemeznek,a megjelenési formája.Méltatlan ez a pőre mellékletes CD megjelenés ehhez a minőségi zenéhez.A borító kép is elég gyenge lett szerintem.Ez a lemez egy akkora tizes mint a ház!!!!!!!Gratulálok fiúk!!!!Ma egész nap ezt hallgattam.
[009176]
uz75
2011. december 9. (péntek) 22:03
Hát Faszosok! Ezt nagyon telibe vertétek! Ha lenne kalapom, az egekig emelném és földig hajolnék. Nagyon hiányzott már valami ilyesmi itthonról. Nyugaton ez a lemez, még ezekben letöltögetős időkben is, százezerszámra fogyna. MEGARESPECT!!!
Nem vagy belépve. A hozzászóláshoz be kell lépni!

Hammer TV

 
PARADISE LOST - Videós stúdióriport az első dal mellé
2012. február 23. (csütörtök) 07:41

Ha netán nem töltötted volna le a brit Paradise Lost Valentin-napi ajándékát, a Crucify című új dalt az április 23-án megjelenő Tragic Idol albumról, akkor most meghallgathatod, és megnézhetsz mellé egy friss stúdiós videót is. PARADISE LOST - Crucify (a 2012-es Tragic Idol albumról) Nick Holmes énekes a következőket mondta a Crucify dal kapcsán: "Apám mondogatta mindig, hogy keresztre feszítik az élet tipikus stresszes helyzetei, én meg ezeket a kijelentéseit annyira drámainak tartottam. Egyszerűen kényelmetlenül érezte magát azokban a helyzetekben, amelyeket sürgősen orvosolni kellett. A végén egyébként egy tényleges személyre is utalást tettem a szó szerinti keresztrefeszítés kapcsán. A 'Te vagy az ítéletem, mindörökké' a kedvenc sorom az egész lemezen."

Friss videók: DARK TRANQUILLITY, SLASH & L.KRAVITZ, EVERY TIME I DIE, PADDY AND THE RATS, AS I LAY DYING, KRUK feat. Doogie White
Friss videók: DARK TRANQUILLITY, SLASH & L.KRAVITZ, EVERY TIME I DIE, PADDY AND THE RATS, AS I LAY DYING, KRUK feat. Doogie White

A friss klipeket, videókat, új dalokat, érdekességeket felvonultató sorozatunk újabb hatos adagja: DARK TRANQUILLITY - In My Absence (turnés klip a svédektől) SLASH...

SOULFLY - Max fél arca lebénult, de rendbe fog jönni
SOULFLY - Max fél arca lebénult, de rendbe fog jönni

Az új album kiadására készülő Soulfly frontembere, Max Cavalera arcbénulással, ún. Bell-féle parézissel küzd, amit a múlt héten észlelt, miután visszatért Ausztráliából. Max...

WISDOM - Komoly nyugat-európai szerződést kötöttek
WISDOM - Komoly nyugat-európai szerződést kötöttek

A tavaly áprilisi Hammerworld extra CD-mellékleteként jelent meg a Wisdom zenekar második nagylemeze a Judas, ami azóta már Japánban és Észak-Amerikában is kiadásra került, a...

LEANDER - Jeff Loomis, Jens Bogren... és egy kép Borbás Robitól
LEANDER - Jeff Loomis, Jens Bogren... és egy kép Borbás Robitól

Március 24-ére várható az első Leander album megjelenése, amelynek címe egy-két napon belül derül majd ki. Annyi már biztos, hogy a gitáros Vörös Attila felkérésére a Nevermore...

BLOODY ROOTS - Három német koncert március végén
BLOODY ROOTS - Három német koncert március végén

Március végén Németországban koncertezik a Bloody Roots: "Soprontól nyugatabbra még nem jártunk, most ezt is kipróbáljuk! Három koncert erejéig csatlakozunk a Killing Age (német)...

Bejelentkezés
Regisztráció
Elfelejtett jelszó
Your browser doesn't support or you disabled stylesheets.
HammerWorld Facebook oldal HammerWorld YouTube oldal HammerWorld MySpace oldal HammerWorld RSS